Szukaj

Protest w Londynie pod siedzibą ZDF

30-01-2017 12:25
Protest w Londynie pod siedzibą ZDF Fot. Jakub Krupa / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W niedzielę pod londyńskim biurem ZDF odbył się protest zorganizowany przez Komitet Obrony Polski w Wielkiej Brytanii, w którym wzięło kilkadziesiąt osób.

Demonstrujący domagali się wykonania przez niemiecką telewizję ZDF zasądzonych przez krakowski sąd przeprosin dla byłego więźnia Auschwitz Karola Tendery za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. Według pełnomocników powoda ze Stowarzyszenia Pro Patria sprostowanie zamieszczone na stronie ZDF nie spełniało wymogów. Więcej na ten procesu w tej sprawie i oburzającego zachowania niemieckiej stacji pisaliśmy tutaj: „Niemieckie Obozy Śmierci” - akcja polskich internautów odpowiedzią na bezczelność niemieckiej telewizji. Dołącz się!

Koniecznie przeczytaj: #GermanDeathCamps podjedzie po siedzibę ZDF

Czytaj też: Skandaliczne zachowanie ZDF po wygranej polskich skoczków. Czyżby zemsta? [WIDEO]

W czasie protestu w Londynie przed siedzibą ZDF zostały wywieszone transparenty z hasłami: „+Arbeit macht Frei+ - czy to po nazistowsku?”, „Redaktorzy ZDF, Joseph Goebbels byłby z Was dumny” i „Wyprodukowane w Niemczech: Mercedes, Audi, Zyklon B”. Wśród okrzyków można było również usłyszeć „przestańcie wybielać niemieckie zbrodnie” czy „ZDF łże jak pies”.

Organizatorzy tłumaczyli, że protestują, gdyż ich zdaniem trwa zaplanowana akcja wybielania przeszłości Niemiec i ukrywania, że to nazistowskie Niemcy odpowiadają zarówno za wywołanie II wojny światowej, jak i Holocaust.

Partia (Adolfa) Hitlera NSDAP uzyskała w wyborach 45 proc. poparcia. (…) To była niemiecka partia - nie obca, nie francuska, nie polska, ale niemiecka – podkreślał Jerzy Byczyński ze Stowarzyszenia Młodzieży Patriotycznej Patriae Fidelis, który przemawiał w imieniu organizatorów.

Warto przeczytać: „Niemieckie Obozy Śmierci” - akcja polskich internautów odpowiedzią na bezczelność niemieckiej telewizji. Dołącz się!

Podziel się