Szukaj

Publiczna szwedzka telewizja wyemituje propagandowy serial. „Pierwsi Szwedzi byli czarnoskórzy i mieli niebieskie oczy” [foto]

19-02-2019 19:30
Szwecja Fot. Stefan Lins / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Publiczna szwedzka telewizja SVT wyemitowała zapowiedź serialu traktującego o pochodzeniu mieszkańców tego kraju. Jak się okazało, już sam zwiastun wywołał wiele emocji. Wszystko przez to, że twórcy, powołujący się na badania DNA, będą chcieli przekonać Szwedów, że ich przodkowie byli... czarnoskórzy.

W serialu „Pierwsi Szwedzi” zostaną zaprezentowane m.in wyniki badań DNA, które pokazują, jacy ludzie osiedlali się na terytorium dzisiejszej Szwecji po epoce lodowcowej.

Z zapowiedzi tej produkcji wynika, że pierwsi mieszkańcy tego kraju byli czarnoskórzy, mieli niebieskie oczy i przybyli na ten teren z Południa.

Co ciekawe, według badań ludzie ci wędrowali na ziemie dzisiejszej Szwecji przez Polskę. Nie wykluczone również, że podróżowali do Skandynawii bezpośrednio z naszego obecnego terytorium.  

Koniecznie przeczytaj: Wstrząsająca relacja 15-letniej Szwedki: „Nie mogę przejechać się autobusem, żeby to się nie zdarzyło” [wideo]

Czytaj też: Skandaliczna decyzja szwedzkiego sądu ws. Stefana Michnika. Jest reakcja polskiego MSZ [wideo]

Ustalano również, że wraz czarnoskórymi przybyszami osiedlali się równocześnie biali ludzi, którzy dotarli tam ze Wschodu. Stąd też obydwie populacje wymieszały się, dzięki czemu Szwedzi mają sporo witaminy D, co pozwala im przetrwać polarne noce.

Wielu szwedzkich telewidzów ze sceptycyzmem przyjęło ten serial. Uważają, że to kolejny etap indoktrynowania społeczeństwa. Co więcej, żartują, iż wedle państwowej telewizji Wikingowie byli Afrykańczykami.

Jak się można było spodziewać, nie zabrakło również obrońców koncepcji afrykańskiego pochodzenia Szwedów. Są oni przekonani, że krytycy serialu są nazistami i rasistami.

Warto przeczytać: Lewicowa propaganda w Szwecji. „Szwecja musi się stać rajem dla emigrantów” [WIDEO]

Podziel się