Szukaj

Szwecja: Profesor wykładał o biologicznych i i anatomicznych różnicach płci. Teraz mogą spotkać go surowe konsekwencje

21-09-2018 18:38
Germund Hesslow Fot. Marie Fysiografen / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Jak poinformował portal „Voice of Europe”, szwedzki profesor neurofizjologii, Germund Hesslow, który wykładał o biologicznych i anatomicznych różnicach między mężczyznami i kobietami, może zostać odsunięty od prowadzenia zajęć. Wszystko z powodu protestów niektórych słuchaczy.

Studenci, którzy deklarują się jako transseksualiści wyrazili swoje głębokie oburzenie jego wykładami. Twierdzą, że prof. Hesslowa mówiąc o tym, że mężczyzna i kobieta są konstrukcjami społecznymi, narusza podstawowe wartości Uniwersytetu i zasady równości. W związku z tym, zaapelowali o jego usunięcie z uczelni i zastąpienie go wykładowcą, który będzie mówił młodym lekarzom o patriarchalnym ucisku kobiet i osób LGBT.

Koniecznie przeczytaj: Bartosz Kurek skomentował różnicę w zarobkach piłkarzy i siatkarzy: „Nie potrzebuję do szczęścia rywalizacji o sławę”

Czytaj też: Szwecja: Nieudane obrzezanie niemowlaka. Podczas zabiegu spalono laserem penis

W liście do kierownictwa uczelni jedna ze studentek napisała, że prof. Germund Hesslow jest „transfobiczny” i  głosi „tezy antyfeministyczne”. Co ciekawe, swoje oskarżenia sformułowała jedynie na podstawie tego, co usłyszała od innych studentów. Sama bowiem nie uczestniczy w zajęciach prowadzonych przez tego wykładowcę.

Władze uczelnie wezwały prof. Hesslowa do zdystansowania się od sformułowań, które wygłosił podczas wykładu.   

W odpowiedzi naukowiec napisał list, w którym stanowczo podkreślił, że nie zamierza przepraszać za swoje tezy. Ponadto dodał, że jest zaskoczony taką reakcją, bowiem jego zdaniem, uczelnia nie powinna w taki sposób reagować na pretensje poszczególnych studentów wobec argumentów głoszonych na wykładach.

Warto przeczytać: Szwecja: Policja znalazła ciało 24-letniej Polki. Zaginęła w niejasnych okolicznościach kilka miesięcy temu

Podziel się