Szukaj

UK: Lekarz poprosił muzułmankę o odsłonięcie twarzy. Grozi mu zakaz wykonywania zawodu

24-05-2019 17:15
Flaga Wielkiej Brytanii
Podziel się

Jak podaje brytyjski portal „Metro”, 52-letni Keith Wolverson, lekarz z Uniwersyteckiego Szpitala w Stoke, może stracić prawo do wykonywania zawodu. Wszystko z powodu rzekomo dyskryminującej prośby, z jaką zwrócił się do swojej muzułmańskiej pacjentki.

Z relacji mediów wynika, że lekarz podczas dyżuru przyjął dziecko muzułmańskiego małżeństwa. Gdy podczas rutynowej rozmowy nie potrafił zrozumieć, co kobieta mówi na temat dolegliwości swojej córki, poprosił ją o odsłonięcie twarzy.

Po wizycie mąż kobiety udał się do kierownictwa szpitala i oskarżył Keitha Wolversona o rasizm i dyskryminację. Jak mówił, lekarz „doprowadził jego żonę do łez, upokorzył ją na tle rasowym i krzywo na nią patrzył”.

Koniecznie przeczytaj: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Czytaj też: Pomimo zawartej z Wielką Brytanią umowy Francuzi z premedytacją pozwalali imigrantom przeprawiać się przez kanał La Manche

Co więcej, mężczyzna powiadomił o tym incydencie Naczelną Radę Lekarską. Ta zdecydowała się wszcząć oficjalne postępowanie w tej sprawie.

Jak wyjaśniła Rada Lekarska, według przyjętych zasad to pacjent ma prawo żądać od lekarza odsłonięcia twarzy, gdy tylko jest taka potrzeba. Z kolei personel szpitala nie posiada takiego przywileju. 

W rozmowie z „The Sun” Wolverson powiedział, iż chciał jedynie dowiedzieć się, jakiego rodzaju objawy zauważyła kobieta u swojego dziecka.

Warto przeczytać: Takie nagrania to teraz w Europie codzienność? Brytyjska muzułmanka pokazuje, jak przestrzegać prawa szariatu [wideo]

Podziel się