Szukaj

PILNE! Próba zamachu z użyciem samochodu. Tym razem w Belgii [FOTO]

23-03-2017 15:38
Próba zamachu w Belgii Fot. HLN_BE / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Ledwie wczoraj miał miejsce tragiczny w skutkach zamach terrorystyczny w Londynie, a dzisiaj media informują o próbie przeprowadzenia podobnego ataku na północy Belgii, w Antwerpii.

Belgijskie służby zatrzymały mężczyznę, który w czwartek ok. godz. 11.00 wjechał rozpędzonym samochodem na deptak znajdujący się w handlowej części Antwerpii, celowo próbując taranować znajdujących się tam przechodniów. Kierowca nie reagował na wezwanie patroli wojskowych.

Tamtejsze media podają, że była to próba zamachu. Kierowca został zatrzymany. W pojeździe znaleziono broń i amunicję. Nie poinformowano, czy są jakieś ofiary.

Koniecznie przeczytaj: „Zmęczony rasizmem”. Marokański imigrant podpalił się w Belgii [WIDEO]

Czytaj też: Zatrzymano domniemanego organizatora zamachu w Petersburgu. Rosyjska telewizja pokazała akcję służb [WIDEO]

Szczegóły zdarzenia na konferencji prasowej podał szef miejscowej policji Serge Muyters.

Około godz. 11 rano pojazd wjechał z dużą prędkością na (deptak) De Meir, zmuszając przechodniów do uskakiwania na boki – powiedział Muyters, który dodał, że pojazdem kierował mężczyzna „o korzeniach północnoafrykańskich”, który miał na sobie ubranie „kamuflażowe”.

Według wstępnych doniesień niedoszły zamachowiec jest mieszkańcem Antwerpii, ale pochodzi z Afryki Północnej. Media podają, że prawdopodobnie to radykalny muzułmanin.

Warto przeczytać: W sobotnim zamachu w Damaszku zginęło ponad 70 osób [WIDEO]

Podziel się