Szukaj

PILNE! Eksplozja na dworcu w Brukseli. Zamachowiec z pasem szahida krzyczał „Allah akbar” [FOTO + WIDEO]

20-06-2017 23:03
eksplozja na dworcu w Brukseli, próba zamachu Fot. Amichai Stein‏ / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Belgijskie media donoszą o próbie przeprowadzenia zamachu terrorystycznego na dworcu głównym w Brukseli. Mężczyzna, który miał na sobie pas szahida został „zneutralizowany” przez policję. Według świadków, sprawca krzyczał „Allah akbar”.

We wtorek wieczorem doszło do eksplozji na dworcu głównym w stolicy Belgii. Zamachowiec, który miał na sobie pas wypełniony ładunkami wybuchowymi, usiłował przeprowadzić atak, jednak został „zneutralizowany” przez służby. Najprawdopodobniej sprawca został zastrzelony przez żołnierzy – twierdzi tak agencja Belga.

Według wstępnych informacji podawanych przez belgijską prokuraturę, zamachowiec odpalił ładunek, kiedy zwróciło na niego uwagę wojsko. Materiały wybuchowe prawdopodobnie były źle skonstruowane i dlatego doszło do słabej eksplozji, która nie spowodowała wielkich zniszczeń. Nie ma informacji o tym, aby ucierpiał ktoś poza zamachowcem.

Koniecznie przeczytaj: Zamachowiec z Brukseli był wcześniej notowany za narkotyki

Czytaj też: Imigranci przyłapani na kradzieży kwiatów i zabawek złożonych dla upamiętnienia ofiar zamachu w Manchesterze [WIDEO]

W związku z próbą zamachu terrorystycznego ewakuowano dworzec i pobliski tłumnie odwiedzany przez turystów rynek Grand Place. Na miejsce skierowano znaczne siły bezpieczeństwa. Zwołano również posiedzenie sztabu kryzysowego.

Warto przeczytać: Świadek zamachu w Londynie, ukrywając się przed islamskim terrorystą, przekonuje, że… „to nie muzułmanie” [WIDEO]

Podziel się