Szukaj

USA: Niebezpieczne przesyłki dla Donalda i jego współpracowników. Służby znalazły w nich truciznę

03-10-2018 15:29
Donald Trump, prezydent USA Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak poinformowało CNN, w trzech listach zaadresowanych do prezydenta Donalda Trumpa, sekretarza Jamesa Mattisa oraz admirała Johna Richardsona odkryto bardzo niebezpieczną truciznę, rycynę.

Doniesienia potwierdziły amerykańskie służby specjalne. Początkowo mediom przekazano, iż przechwycono dwie przesyłki z rycyną zaadresowane do Jamesa Mattisa i admirała Richardsona. Dopiero później podano, że był również trzeci list dla prezydenta Donalda Trumpa.    

Przesyłka dla prezydenta USA została przechwycona przez funkcjonariuszy służb w specjalnym biurze kontrolującym wszystkie paczki i listy adresowane Białego Domu. 

Koniecznie przeczytaj: Dlaczego Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel? Biały Dom odpowiada

Czytaj też: Prezydent Donald Trump mianował nowego ambasadora USA w Polsce. Internauci bardzo szybko znaleźli osobę odpowiedzialną za tą decyzję [FOTO]

Media informujace o tej sprawie podkreślaja, że rycyna jest bardzo groźną trucizną. Jest ona około sześć tysięcy razy bardziej zabójcza niż cyjanek. Jej toksyczność porównywalna jest z sarinem. Środek ten wywołuje gwałtowne wymioty i biegunkę, a także silne przekrwienie układu pokarmowego i nerek. Jak dotąd nie znaleziono na niego antidotum.

Warto przeczytać: Szokujące zeznania i bezczelna prośba zamachowca z Manhattanu. Donald Trump chce dla islamisty kary śmierci

Podziel się