Szukaj

USA: Niebezpieczne przesyłki dla Donalda i jego współpracowników. Służby znalazły w nich truciznę

03-10-2018 15:29
Donald Trump, prezydent USA Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Jak poinformowało CNN, w trzech listach zaadresowanych do prezydenta Donalda Trumpa, sekretarza Jamesa Mattisa oraz admirała Johna Richardsona odkryto bardzo niebezpieczną truciznę, rycynę.

Doniesienia potwierdziły amerykańskie służby specjalne. Początkowo mediom przekazano, iż przechwycono dwie przesyłki z rycyną zaadresowane do Jamesa Mattisa i admirała Richardsona. Dopiero później podano, że był również trzeci list dla prezydenta Donalda Trumpa.    

Przesyłka dla prezydenta USA została przechwycona przez funkcjonariuszy służb w specjalnym biurze kontrolującym wszystkie paczki i listy adresowane Białego Domu. 

Koniecznie przeczytaj: Taylor Swift ujawniła, którą partię poprze w najbliższych wyborach. Jej słowa skomentował m.in. prezydent Donald Trump [wideo+foto]

Czytaj też: 17 lat temu przeprowadzono zamach na World Trade Center. Zginęło w nim ośmioro Polaków [wideo]

Media informujace o tej sprawie podkreślaja, że rycyna jest bardzo groźną trucizną. Jest ona około sześć tysięcy razy bardziej zabójcza niż cyjanek. Jej toksyczność porównywalna jest z sarinem. Środek ten wywołuje gwałtowne wymioty i biegunkę, a także silne przekrwienie układu pokarmowego i nerek. Jak dotąd nie znaleziono na niego antidotum.

Warto przeczytać: Donald Tusk publicznie rugał sekratarza generalnego KE. Junkcer szybko pokazał mu miejsce w szeregu [wideo]

Podziel się