Szukaj

Prezydent Ukrainy wraz z rodziną uwieczniony na religijnym fresku?

30-11-2016 10:21
Fresk z Poroszenko Fot. Jurij Kasjanow / Facebook
Podziel się

Okazuje się, że niektórym politykom nie wystarczy piastowanie wysokich stanowisk czy posiadanie ogromnych majątków. Prezydent Ukrainy uznał widocznie, że należy mu się uznanie również w sferze religijnej. Postanowił więc uwiecznić siebie, wraz z całą rodziną na religijnym fresku.

Patrząc od lewej strony, można zobaczyć Marinę Poroszenko, która stoi obok bliźniaczek Saszy i Żeni i młodszego syna Michaiła. Po prawej uwieczniony został sam prezydent, wraz ze starszym synem Aleksiejem. Nad całą rodziną unosi się błogosławiącą im Maryja. Fresk stylizowany jest na włoską szkołę a la Giotto.

Zdjęcie fresku umieścił na Facebooku Jurij Kasjanow, wolontariusz który niedawno gościł u Poroszenko. „A niedaleko tego fresku leży bochen wykonany ze złota” – powiedział Kasjanow w wywiadzie dla „Komsomolska Prawda na Ukrainie”.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński rozmawiał z prezydentem Ukrainy o wspólnej przeszłości i zbrodniach UPA

Czytaj też: Prezydent Poznania pobity przez Saletę. Jaśkowiak z ringu schodził ledwie żywy

Ukraiński Internet już został zalany memami nawiązującymi do „świętego Poroszenko”. Niektórzy twierdzą jednak, że religijny obraz może być przeróbką stworzoną w Photoshopie. Do prywatnej kaplicy prezydenta Ukrainy wstęp ma tylko on i jego rodzina, rzadko kiedy wpuszczane są tam inne osoby, więc sprawa pozostaje dość niejasna. Niemniej jednak ukraińscy artyści nie są zaskoczeni i twierdzą, że dostają podobne zamówienia. Malarz z Kijowa Siergiej Wandałowski w rozmowie z „Komsomolską Prawdą na Ukrainie” powiedział, że widział fresk z prezydentem Ukrainy.

Ja też widziałem fresk z Poroszenką. Moda na malowanie siebie na ikonach lub freskach pojawiła się jeszcze w czasach bizantyjskich. Dziś nie jest to zbyt częste, tym niemniej pojawiają się chętni, aby uwiecznić siebie np. w gronie świętych lub nawet w rozmowie z Jezusem.

Prezydent Ukrainy na religijnym fresku

Warto przeczytać: Międzynarodowe zamieszanie po rozmowie Donalda Trumpa z prezydent Tajwanu

Podziel się