Szukaj

Donald Trump odda całą pensję na cele charytatywne

14-03-2017 13:58
Donald Trump, Partia Republikanów Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Nowy prezydent USA wywiązuje się z kolejnej obietnicy wyborczej. Publicznie oświadczył, że przekaże całe swoje wynagrodzenie na cele dobroczynne.

W czasie ubiegania się o fotel prezydenta Donald Trump wielokrotnie deklarował, że w przypadku wygranej nie będzie pobierał przysługującej mu pensji, która wynosi obecnie 400 tysięcy dolarów rocznie.

Prawo federalne nie przewiduje jednak możliwości zrzeczenia się wynagrodzenia, jakie ma otrzymywać głowa państwa, ponieważ jest to określone ustawowo. Nowy prezydent USA zdecydował jednak, że pieniądze przekaże na cele dobroczynne.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump przeznaczył pierwszą część swojego wynagrodzenia na Parki Narodowe

Czytaj też: Dlaczego Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel? Biały Dom odpowiada

Decyzja została ogłoszona przez rzecznika administracji Donalada Trumpa podczas konferencji prasowej. Prezydent poprosił przedstawicieli mediów o pomoc w wyborze organizacji, która mogłaby stać się beneficjentem tak znacznych funduszy. Dziennikarze obecni w sali, gdzie odbywała się konferencja nie zareagowali pozytywnie - większość z nich wybuchła śmiechem.

Powody negatywnej postawy mediów wobec Donalda Trumpa są ogólnie znane. Prezydent w czasie kampanii wyborczej ostro atakował telewizję i prasę  za manipulacje, jakie zostały wykorzystane, by dyskredytować jego osobę. Konflikt nie został załagodzony po zwycięstwie kandydata Republikanów i trwa do dnia dzisiejszego.

Warto przeczytać: Donald Trump nie podał ręki Angeli Merkel! Mina niemieckiej kanclerz mówi sama za siebie [WIDEO]

Podziel się