Szukaj

Prezydent Niemiec zaskoczył samych Niemców. Zaapelował do Afrykańczyków: „Zostańcie w domu. Wasze marzenia mogą się nie spełnić”

14-12-2017 22:01
Frank-Walter Steinmeier Fot. Waltraud Wolff / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak informuje „Deustche Welle”, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmaier podczas wizyty w Ghanie i Gambii zaprezentował zupełnie odmienną od dotychczasowej retorykę w sprawie uchodźców. Niemiecki polityk powiedział Afrykańczykom wprost, że lepiej będzie, jeżeli zrezygnują z podróży do jego kraju.

Prezydent Niemiec tak argumentował swoją prośbę:

Zostańcie w domu i nie ryzykujcie trudów nielegalnej migracji do Europy, bo wasze nadzieje i marzenia mogą się nie spełnić.

Jak twierdzą niemieccy eksperci, Frank-Walter Stienmaier dołączył do grona polityków, którzy uważają, że najlepszym rozwiązaniem kryzysu migracyjnego jest udzielanie pomocy niedoszłym uchodźcom w miejscu ich zamieszkania. To zaś znacząco może ułatwić powstrzymanie kolejnych fal imigrantów przybywających do Europy. Jednak, aby to mogło okazać się możliwe, zachodni politycy, zdaniem ekspertów, muszą zacząć praktycznie realizować tą pomoc, a nie jedynie o niej mówić.

Koniecznie przeczytaj: Afrykański biskup konwertował na islam i przekształcił kościół w meczet. Kuriozalny powód zmiany wiary [WIDEO]

Czytaj też: Niemcy mają już dość „uchodźców”? Powstał specjalny program mający pomóc imigrantom w wyprowadzce z tego kraju

Podczas odbywanych wizyt prezydent Niemiec głośno zaapelował do krajów Unii Europejskiej, by te bardziej włączyły się w pomoc rozwojową dla mieszkańców zarówno Ghany, jak i Gambii.

Warto również przypomnieć, że te dwa afrykańskie kraje bardzo znacząco różnią się od siebie. Ghana jest bowiem wzorem demokracji na Czarnym Lądzie, zaś Gambię uznaję się za jedno z najbiedniejszych państw na świecie.

Warto przeczytać: Lech Wałęsa w wywiadzie z rosyjską agencją stwierdził, że „Polska i Niemcy powinny stać się jednym państwem”

Podziel się