Szukaj

Prezydent Filipin: „Chciałbym ich wszystkich wymordować”

30-09-2016 11:20
Rodrigo R. Duterte
Podziel się

Prezydent Filipin, Rodrigo Duterte spotkał się na konferencji w Davao z dziennikarzami i nie przebierając w słowach, wyraził swój stosunek do narkomanów. Stwierdził, że „chciałby ich wszystkich wymordować”, czym mocno zszokował opinię publiczną na całym świecie.

(Na Filipinach) są trzy miliony nałogowców. Chciałbym ich wszystkich wymordować. - oświadczył prezydent. W kontrowersyjnej wypowiedzi nie zabrakło też nawiązania do Adolfa Hitlera, z którym polityk… sam się utożsamia.

Jeśli Niemcy miały Hitlera, Filipiny mogłyby mieć… - powiedział filipiński prezydent, wskazując w tym miejscu na siebie. Znacie moje ofiary, chciałbym żeby to sami kryminaliści rozwiązali problem mojego kraju i uratowali kolejne pokolenie przed zatraceniem – dodał.

W swojej wypowiedzi polityk odniósł się również do Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej, którym zarzucił, że krytykując go, jednocześnie odmawiają pomocy imigrantom z Bliskiego Wschodu. Pozwalacie im gnić, a potem martwicie się o śmierć jednego, czy dwóch, czy trzech tysięcy - oświadczył Duterte. Te słowa potwierdzają obrany przez niego kurs, zmierzający do zbliżenia z Chinami kosztem dotychczas przyjaznych stosunków z USA.

Koniecznie przeczytaj: Prezydent Brazylii odwołana przez Senat

Czytaj też: Czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Marszu Niepodległości?

Odkąd w czerwcu br. Rogrido Duterte objął urząd prezydenta, jednym z priorytetów swojej polityki uczynił walkę z przestępczością narkotykową. Na całym świecie oburzenie wzbudziły jego brutalne metody, do których zaliczyć można np. pozasądowe egzekucje. Działania te skrytykowane zostały już przez ONZ, na co Duterte odpowiedział groźbą opuszczenia tej organizacji przez jego kraj.

Filipiński prezydent już wcześniej pokazywał bezkompromisowy stosunek do Zachodu. Kiedy tydzień temu Unia Europejska zaapelowała o zaprzestanie egzekucji osób podejrzanych o handel narkotykami oraz narkomanów, jego reakcja była jednoznaczna. Przeczytałem, że Unia Europejska mnie potępia. Powiem im: pier***cie się - oświadczył rządowym urzędnikom Duterte.

Warto przeczytać: Prezydent Poznania zgadza się na koncert Behemotha i ironicznie odpowiada oburzonemu wojewodzie

Podziel się