Szukaj

Prezenter egipskiej telewizji nawołuje do reformy świata muzułmańskiego [WIDEO]

29-06-2017 20:58
Joussef Al-Husseini, prezenter egipskiej TV Fot. Małgorzata Koraszewska / youtube / screen Twitter
Podziel się

„Co muzułmanie pokazali ludziom Zachodu, żeby oni ich kochali i witali w swoich krajach?” – pyta popularny prezenter egipskiej telewizji. I wylicza: zamachy, przemoc, tortury… „Po tym wszystkim wciąż pytacie mnie, dlaczego oni nas nienawidzą?!”

Kolejny ze świata arabskiego głos o opamiętanie. Tym razem popularny prezenter telewizyjny Joussef Al-Husseini na antenie egipskiej telewizji zaapelował do swoich współwyznawców o głęboką reformę świata muzułmańskiego.

Powiedzcie mi, jak muzułmanie przyczynili się do rozwoju świata w XX wieku? W niczym. W jaki sposób muzułmanie wzbogacili kraje Zachodu w XIX i XX wieku, z wyjątkiem teorii Maududi'eho czy Osamy Bin Ladena? – pyta Al-Husseini.

Koniecznie przeczytaj: Witold Gadowski o V kolumnie islamu w Europie [WIDEO]

Czytaj też: Jordański szejk: albo kraje Zachodu przyjmą islam, albo podporządkują się jego prawom [WIDEO]

I przekonuje, że osiągnięcia arabskich myślicieli – m.in. noblistów Nadżib Mahfuza (literatura, 1988 rok) czy Ahmeda Zewaila (chemia, 1999 rok), nie można przypisać muzułmanom.

Za to wylicza, jak wyznawcy islamu „zaznaczają” swoją obecność na Zachodzie: mordy, masakry, tortury, zniewolenie, zamachy terrorystyczne…

Po tym wszystkim wciąż pytacie mnie, dlaczego oni nas nienawidzą?! – mówi i apeluje o opamiętanie i podjęcie reform.

Warto przeczytać: Saudyjska piosenkarka przekonuje, że historia islamu to historia mordów i rzezi [WIDEO]

Podziel się