Szukaj

Premier Szwecji po zamachu w Sztokholmie... popłakał się

09-04-2017 13:20
Premier Szwecji płacze po zamachu Fot. PolskaLiderem / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Europejscy politycy wyraźnie nie radzą sobie z atakami terroru, jakie coraz częściej mają miejsce na Starym Kontynencie. Wymownym przykładem jest premier Szwecji Stefan Löfven, który w czasie składania kwiatów na miejscu zamachu w Sztokholmie… popłakał się. Wcześniej podobnie zachowywała się unijna komisarz Federica Mogherini.

To dla Szwecji dzień żałoby. Atak dotknął nasze społeczeństwo w momencie największej bezbronności, kiedy zajmowaliśmy się naszymi codziennymi sprawami. Myślami jesteśmy z wszystkimi poszkodowanymi i ich bliskimi – mówił szef szwedzkiego rządku Stefan Löfven, który odwiedził miejsce zamachu.

Polityk zareagował bardzo emocjonalnie i w pewnym momencie… rozpłakał się. Swoim zachowaniem przypomniał Federicę Mogherini, komisarz odpowiedzialną za politykę zagraniczną UE, która popłakała się przed kamerami w czasie konferencji prasowej po zamachu w Brukseli.

Koniecznie przeczytaj: Imigrant z Iraku świętował zamach w Sztokholmie. Umieścił na Facebooku flagę ISIS i… pedofilskie zdjęcia [FOTO]

Czytaj też: Imigrant z Somalii zgwałcił 80-latkę. Po wyjściu z więzienia zrobił sobie zdjęcie z premierem Szwecji [WIDEO]

Pytanie tylko, czy tak powinni reagować politycy?

Łzy premiera Szwecji w ostrych słowach skomentowała posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz.

Premier Szwecji popłakał się po przemówieniu w sprawie zamachu. I to już chyba koniec szwedzkiej reakcji na islamski terror w ich kraju… - napisała na Facebooku.

Przywódca państwa, MĘŻCZYZNA, zamiast podjąć stanowcze działania w obronie swych zabijanych obywateli – PŁACZE!!! - zauważyła.

Samozagłada Szwecji idzie pełną parą – dodała posłanka, która stwierdziła, że zapewne islamski terrorysta odpowiedzialny za atak w Sztokholmie zostanie łagodnie potraktowany, tak jak Beivik.

Szwedzi! Potomkowie walecznych Wikingów! Coście ze sobą zrobili!? - podsumowała.

Warto przeczytać: Wypowiedź szwedzkiej minister pokazuje, dlaczego atak terrorystyczny był tylko kwestią czasu [WIDEO]

Podziel się