Szukaj

Premier Luksemburga pojawił się na audiencji u papieża z... „mężem”. Witał ich uśmiechnięty arcybiskup [FOTO]

26-03-2017 12:13
Xavier Bettel, premier Luksemburga Fot. Jwh / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Wydaje się, że Kościół pod rządami papieża Franciszka coraz bardziej staje się niebezpiecznie „postępowy”. Coś co mogłoby się wydawać jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia, miało miejsce w Watykanie w czasie sobotniej wizyty przywódców państw europejskich.

W Rzymie odbył się specjalny szczyt Unii Europejskiej w 60. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich. Uczestniczyli w nim przywódcy państw członkowskich, w tym premier Luksemburga, Xavier Bettel. Wizyta tego polityka pewnie przeszła bez echa, gdyby nie to, że zdecydował się on przyjechać na audiencję u papieża ze swoim „mężem”.

Fakt ten u wielu wywołał szok i niedowierzanie. Co ciekawe, niekoniecznie zdziwieni byli katoliccy duchowni. Gejowska para została serdecznie powitana przez uśmiechniętego arcybiskupa Georga Gansweina. Zdjęcie uwieczniające ten moment natychmiast obiegło media społecznościowe i jest szeroko komentowane.

Koniecznie przeczytaj: Premier Szwecji po zamachu w Sztokholmie... popłakał się

Czytaj też: Jak się wita Jean-Claude Juncker? To co pokazał w Watykanie, to tylko fragment jego „umiejętności” [WIDEO]

Bettel w 2015 r. wziął „ślub” z Gauthierem Destanay, rok po tym jak zalegalizowano w Luksemburgu „małżeństwa” homoseksualne.

Warto przeczytać: Premier Szydło na konferencji prasowej mocno odpowiada na sformułowanie prezydenta Francji „o funduszach i zasadach” [WIDEO]

Podziel się