Szukaj

Wpływowy niemiecki polityk skomentował ciągłe ataki na Polskę i Węgry. Jego słowa nie spodobają się europejskim elitom

05-01-2018 15:03
Premier Bawarii krytykuje nagonkę na Polskę i Węgry
Podziel się

Premier Bawarii, Horst Seehofer podczas swojej ostatniej konferencji prasowej bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat Polski i Węgier. W trakcie swojego wystąpienia, tłumaczył dlaczego zaprosił Viktora Orbana do uczestnictwa w posiedzeniu partii CSU, a także mocno zdystansował się od nałożenia unijnych sankcji na nasz kraj.

Niemiecki polityk podkreślił, że premier Węgier jest demokratycznie wybranym szefem rządu i z pewnością przestrzega on zasad praworządności:

Viktor Orban jest wielokrotnie wybieranym premierem Węgier, a Węgry są członkiem Unii Europejskiej. Od dawna utrzymujemy bardzo dobre relacje.

Podczas konferencji zaznaczył, że głównym celem CSU jest podtrzymywanie dobrych relacji nie tylko z krajami Europy Zachodniej, ale także z państwami znajdującymi się w środkowo-wschodniej części naszego kontynentu:

Koniecznie przeczytaj: Viktor Orban wzruszającym wpisem podsumował wizytę polskiego premiera na Węgrzech [WIDEO]

Czytaj też: „The Guardian” w swoim prognostycznym artykule szkaluje Polskę i Węgry. „Wkrótce mogą stać się pierwszymi państwami zbójeckimi UE”

Jako CSU przywiązujemy wielką wagę do dobrych relacji z największymi krajami UE, przede wszystkim Francją, ale także Wielką Brytanią czy Włochami, a równocześnie, zgodnie z testamentem Helmuta Kohla, zabiegamy o jak najlepsze stosunki z mniejszymi krajami z Europy Środkowej i Wschodniej - od Czech poprzez Polskę, Węgry, Rumunię, Bułgarię aż po Austrię.

Premier Bawarii skomentował również liczne ataki na Polskę i wszczętej procedury, która może zakończyć się nałożeniem unijnych sankcji:

Powinniśmy okazywać mniej pychy przy ocenie innych krajów i politykówRadziłbym Unii Europejskiej, by takie sprawy jak spór z Polską rozwiązywała na drodze rozmów z partnerami i krajami członkowskimi. (…) Trzeba zawsze zabiegać o przestrzeganie zasad demokratycznych i praworządności, a gdy uważa się, że ktoś je naruszył, należy ze sobą rozmawiać, by wyjaśnić nieporozumienia czy usunąć różnice ocen. W ten sposób stabilizuje się partnerów, bez dyrygowania nimi.

Warto przeczytać: Unijny komisarz o problemie masowej migracji: „Unia Europejska jest zbyt biała, więc trzeba przyjmować kolejnych uchodźców”

Podziel się