Szukaj

Brutalne prawo szariatu w praktyce. Publiczna chłosta kobiety w Indonezji [WIDEO +18]

15-02-2017 10:01
Chłosta w Indonezji zgodnie z prawem szariatu Fot. HRO INDIA / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Dziennikarz Tarek Fatah, który od lat przeciwstawia się stosowaniu prawa szariatu, opublikował w sieci nagranie z publicznej chłosty, jaka miała miejsce w Indonezji.

To nie jest Arabia Saudyjska czy Iran. To codzienność w rządzonej całkowicie przez szariat prowincji Aceh w Indonezji. Publiczne wymierzanie kar, a zwłaszcza biczowanie, jest dla gapiów niemałą rozrywką – komentuje Fatah.

Na nagraniu widzimy kobietę, która otrzymuje w plecy kolejne ciosy zadawane przy pomocy niemałych rozmiarów bicza. Skazana na chłostę Indonezyjka jest w stanie wytrzymać tylko pięć uderzeń, potem osuwa się nieprzytomna na ziemię. Kobieta została skazana na 26 uderzeń za seks pozamałżeński.

Koniecznie przeczytaj: Były muzułmanin mówi, czym naprawdę jest islam [WIDEO PL]

Czytaj też: Wiktor Orban zaostrza prawo wobec nielegalnych migrantów

Publicznemu wymierzaniu kary przyglądał się tłum ludzi, wśród których były nawet małe dzieci. Wiele osób rejestrowało całe zdarzenie na telefonach komórkowych.

Warto zauważyć, że prawo szariatu w praktyce sprowadza się nawet do tego, że kobiety czy dziewczynki surowe karane są między innymi za to, że same wychodzą z domu. Przerażające zdarzenie miało miejsce niedawno w Iraku na terenach okupowanych przez ISIS. 10-latka została brutalnie zamordowana przez islamskich radykałów, tylko za to, że… w czasie sprzątania wyszła przed próg swojego domu. Pisaliśmy o tym tutaj: 10-letnia dziewczynka w przerażający sposób „ukarana” przez islamską „policję”. Jej twarz rozszarpano za pomocą średniowiecznego narzędzia tortur...

Warto przeczytać: Firma Nike zaprezentowała sportowy hidżab dla muzułmanek [WIDEO]

Podziel się