Szukaj

Prawicowy ruch zapowiada blokowanie działań NGO na Morzu Śródziemnym

16-06-2017 18:55
Łódź z uchodźcami Fot. Irish Defence Forces / wikipedia / CC BY 2.0
Podziel się

Ruch identarystów zamierza przeszkadzać statkom organizacji pozarządowych, które wyławiają nielegalnych imigrantów z Morza Śródziemnego i transportują ich do Europy.

Projekt nazwano „Defend Europe” (Bronić Europy). Akcja ma objąć śledzenie i zakłócanie działań statków tzw. organizacji humanitarnych na Morzu Śródziemnym.

Organizacja zebrała na ten cel 65 tysięcy euro.

Będziemy ich śledzić na radarze, dokumentować ich działania oraz podejmować działania w stylu Greenpeace, aby zakłócić ich swobodne przemieszczanie się – wyjaśnia Martin Sellner, jeden z liderów ruchu.

Koniecznie przeczytaj: Przemytnicy na Morzu Śródziemnym zarabiają na imigrantach setki milionów euro [WIDEO]

Czytaj też: Partnerka Wojewódzkiego w ogniu krytyki za żart o uchodźcach

Sellner powiedział, że oczywiście w razie napotkania statku imigrantów wymagającego pomocy, zostanie ona udzielona, ale… imigranci zostaną odstawieni z powrotem do Libii.

Działania tych agencji humanitarnych są przyczyną licznych utonięć na Morzu Śródziemnym. Skoro rządy nic z tym nie robią my musimy się tym zająć – powiedział Sellner.

O tym, że statki należące do organizacji pozarządowych mają ogromny udział w dostarczaniu do Europy imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, pisaliśmy już jakiś czas temu:Przemytnicy na Morzu Śródziemnym zarabiają na imigrantach setki milionów euro... 

Identitarians to prawicowy ruch młodzieżowy, którego geneza związana była z ruchem Europejskiej Nowej Prawicy. Narodził się we Francji. Ich poglądy opierają się na założeniu o konieczności utrzymania i obrony etnicznych Europejczyków. Stawiają na państwa narodowe.

Warto przeczytać: Łódź z uchodźcami nagle się… zapaliła. Imigranci musieli skakać do wody [WIDEO]

Podziel się