Szukaj

Prawica w USA chwali Donalda Trumpa za planowaną wizytę w Polsce

11-06-2017 17:20
Donald Trump, Partia Republikanów, 2011 r. Fot. Gage Skidmore / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Amerykański prezydent odwiedzi Polskę 6 lipca, w przeddzień szczytu G20 w Hamburgu. Okazuje się, że wizyta Donalda Trumpa w naszym kraju szeroko komentowana jest także w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza przez tamtejsze środowisko konserwatystów.

Wizyta ta potwierdzi niezachwiane zaangażowanie Ameryki wobec jednego z naszych najbliższych europejskich sojuszników i podkreśli priorytet Administracji, jakim jest wzmocnienie obrony zbiorowej NATO – brzmi oficjalny komunikat Białego Domu ws. wizyty Donalda Trumpa w Polsce.

Zapowiedziano, że prezydent USA wygłosi w Polsce ważne przemówienie, aby podkreślić silne związki z Europą Środkową. Donald Trump ma także wziąć udział w szczycie państw Trójmorza.

Koniecznie przeczytaj: Donald Trump przyjedzie do Polski? Reuters podaje konkretną datę

Czytaj też: Spot z okazji wizyty Donalda Trumpa w Polsce [WIDEO]

Decyzja amerykańskiego prezydenta spotkała się z pozytywną reakcją tamtejszego środowiska prawicowego. Wymownym przykładem jest tekst zamieszczony na konserwatywnym portalu theconservativetreehouse.com.

Polska jest jednym z kilku członków NATO, którzy naprawdę wywiązują się ze swoich zobowiązań. Polska jest dumnym i silnym chrześcijańskim narodem, pełnym nacjonalistów i patriotów. Prezydent Trump postępuje słusznie, podkreślając znaczenie Polski jako jednego z liderów „prawej strony historii” – czytamy w serwisie.

W tekście umieszczono także popularne za granicą nagranie z Marszu Niepodległości, w którym podkreślono przywiązanie Polaków do chrześcijańskich wartości i nasz krytyczny stosunek do przyjmowania muzułmańskich imigrantów.

Ogromna część komentarzy pod artykułem także pokazuje zadowolenie z decyzji Trumpa o przyjeździe do Polski. Niektórzy internauci podkreślają także fakt, że amerykański prezydent najpierw odwiedza nasz kraj, a dopiero w następnej kolejności Niemcy.

Link do artykułu tutaj.

Warto przeczytać: Przyjęcie Donalda Trumpa w Polsce i w Niemczech. Wymowne porównania [FOTO]

Podziel się