Szukaj

Prawdopodobne zamachy terrorystyczne w Niemczech i Szwajcarii [WIDEO]

10-03-2017 09:12
Policja niemiecka Fot. Marco / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Wczoraj na dworcu głównym w Duesseldorfie o godzinie 21.00 prawdopodobnie doszło do zamachu terrorystycznego. Według doniesień niemieckich mediów, napastnik uzbrojony w siekierę zaatakował ludzi oczekujących na pociąg.

W wyniku zajścia siedem osób zostało rannych, w tym pięć ciężko. Policja wprawdzie szybko ujęła sprawcę masakry, ale nie wiadomo, czy w prawdopodobnym zamachu nie brało udziału więcej osób. W celu wykrycia innych zamachowców zamknięto dworzec kolejowy i wstrzymano ruch pociągów, a na ulice miasta skierowano dodatkowe siły policji.

W sąsiedniej Szwajcarii, także wczoraj, nieznani sprawcy otworzyli ogień z broni maszynowej do ludzi siedzących w zatłoczonej kawiarni w Bazylei. Do kawiarni „Cafe 56” w samym centrum miasta wtargnęło dwóch mężczyzn uzbrojonych w broń ostrą, którzy zaczęli strzelać do klientów. W wyniku strzelaniny dwie osoby poniosły śmierć na miejscu, a jedna została ciężko ranna. Mordercy zbiegli z miejsca zdarzenia. Policja nie stwierdziła jednoznacznie, czy był to zamach czy porachunki mafijne.

Koniecznie przeczytaj: „Uchodźcy są potrzebni, aby Niemcy przetrwały – mówią naukowcy”. Chora propaganda serwowana już przedszkolakom… [WIDEO]

Czytaj też: Niemcy: Imigrant z Afryki molestował w pociągu 18 kobiet w ciągu zaledwie 2 godzin

Warto przeczytać: Niemcy: imigrant przyłapany na gorącym uczynku. Kierowca złapał go za szyję i nie chciał puścić! [WIDEO]

Podziel się