Szukaj

Praski imam wystosował apel do muzułmanów. Zachęcił ich do dozbrajania się [wideo]

20-03-2019 16:33
Praski imam Fot. Agentura JV PRESS / YouTube.com / YouTube
Podziel się

Pochodzący z Ukrainy, praski imam Leonid Kusznarenko opublikował nagranie, w którym odniósł się do zamachu w Nowej Zelandii. Islamski duchowny zaapelował do muzułmanów, by zaczęli się uzbrajać.

W swoim nagraniu imam Kusznarenko zaoferował swoim współwyznawcom pomoc w pozyskiwaniu broni:

W świetle ostatnich tragicznych wydarzeń informuję wszystkich naszych członków, zwłaszcza mężczyzn – wszystkich, którzy są zainteresowani wydaniem pozwolenia na broń, uzbrojeniem się, by chronić swoje zdrowie i mienie – skontaktujcie się ze mną, a ja wam w tym pomogę. (...)  Nie chcę być bierny i czekać, aż terrorysta wpadnie do meczetu.

Koniecznie przeczytaj: Biegli psychiatrzy zbadali Stefana W. Nie byli w stanie orzec, czy podczas zamachu był poczytalny

Czytaj też: Skandaliczny atak na Polskę na konferencji we Francji! Do sieci trafiło szokujące nagranie [wideo]

Co ciekawe, liderzy społeczności muzułmańskich w Czechach stanowczo potępili te słowa, gdyż stwierdzili, iż tego rodzaju wypowiedzi pogłębiają napięcia pomiędzy czeskim społeczeństwem a osobami wyznającymi islam.

Jak przypomina portal euroislam.pl, Leonid Kusznarenko do islamski duchowny pochodzący z Odessy, gdzie wcześniej był prawnikiem. Niedawno został wybrany na imama Pragi, jednak wybór ten spotkał się ze sprzeciwem części społeczności muzułmańskiej. W przeszłości współpracował m.in. z Samerem Szahedahem, którego oskarżono o wspieranie terroryzmu.

Warto przeczytać: Ten wpis robi furorę w sieci. Znany imam zamieścił zdjęcia z Francji i Polski. Zadał jedno, wymowne pytanie [foto]

Podziel się