Szukaj

Przerażający widok. Tak wyglądają pożary, z którymi będą walczyć w Szwecji strażacy z Polski [foto+wideo]

23-07-2018 14:03
Polscy strażacy w Szwecji Twitter / screen Twitter
Podziel się

Polscy strażacy ruszyli na pomoc Szwedom, którzy nie mogą poradzić sobie z pożarami trawiącymi kolejne tereny lasów w całym kraju. W sieci opublikowano nagranie zarejestrowane z wnętrza wozu strażackiego, które pokazuje skalę szalejącego tam żywiołu.

Sytuacja w Szwecji jest poważna. W wyniku upałów panujących w północnej części Skandynawii pożary lasów rozprzestrzeniły się na wielką skalę.

Koniecznie przeczytaj: Polscy strażacy zrobili furorę w Szwecji. Teraz pokazują, jak walczą z pożarami [foto+wideo]

Czytaj też: Jerzy Owsiak obraził się na polskich strażaków. Wezwał posiłki z… Berlina. Polscy strażacy odpowiadają [foto]

Polscy strażacy dotarli już do Sveg w środkowej Szwecji. W tym rejonie będą gasić pożary, pomagając miejscowym służbom.

Jak niebezpieczna praca czeka naszych strażaków można zobaczyć na poniższym filmie. Nagranie zarejestrowali szwedzcy strażacy z posterunku w Almunge.

Szwedzi wyjątkowo gorąco przywitali polskich strażaków. Na trasie przejazdu wozów strażackich ustawiali się mieszkańcy, którzy dziękowali za pomoc.

Wyrazów uznania nie brakują także w sieci i w mediach.

Więcej tutaj: Niesamowita reakcja Szwedów, którzy witali polskich strażaków. Oto obrazki, które na długo zapamiętamy (wideo)

Warto przeczytać: Szwecja znowu płonie. W ciągu jednej nocy zamaskowani sprawcy podpalili ponad 88 aut. Są nagrania [wideo]

Podziel się