Szukaj

Francja: Potężny pożar i zamieszki w obozie dla uchodźców [WIDEO]

11-04-2017 20:16
Pożar w obozie dla imigrantów we Francji Fot. AFP / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W czasie starć między Afgańczykami a Kurdami we francuskim obozie dla uchodźców Grande-Synthe wybuchł pożar. Spłonęło 300 drewnianych domków, w których mieszkało około 1500 imigrantów.

Obóz na przedmieściach Dunkierki, na północy kraju, zbudowano w październiku. Mieszkali tam imigranci przeniesieni z tzw. dżungli Calais, która leży w odległości ok. 40 km od nowo wybudowanego ośrodka.

Powodem starć między imigrantami miało być przeludnienie w Grande-Synthe. Afgańczykom, którzy niedawno zostali ulokowani w obozie, przeszkadzało, że muszą spać we wspólnej kuchni, podczas gdy Kurdowie mają osobne miejsca w drewnianych domach. W czasie bójki kilka osób zostało zranionych nożem.

Koniecznie przeczytaj: Imigranci z ośrodka dla uchodźców skarżą się na brak… seksu [WIDEO PL]

Czytaj też: Belgijskie media podały, kto prowadzi w wyborach we Francji

Policja podała, że przyczyną pożaru było podpalenie, gdyż ogień wybuchł w kilku miejscach jednocześnie. Francuskie służby nie mogły sobie poradzić z uspokojeniem imigrantów. Funkcjonariusze zostali zaatakowani i obrzuceni kamieniami. Ostatecznie mieszkańcy obozu zostali ulokowani w okolicznych szkołach. Po ich przeliczeniu okazało się, że brakuje… ok. 600 osób.

Nie wiemy gdzie są – powiedziała Correnne Torre, szefowa organizacji Lekarze bez Granic we Francji (MSF).

Warto przeczytać: Francuzi z entuzjazmem mówili o konieczności przyjmowania imigrantów. Wtedy zostali poproszenie o przenocowanie jednego z nich [WIDEO]

Podziel się