Szukaj

Tragiczny pożar wieżowca w Bangladeszu. Do sieci trafiły dramatyczne nagrania [+18 wideo]

29-03-2019 20:18
Pożar w Bangladeszu Twitter / Twitter
Podziel się

Co najmniej 25 osób zginęło, a blisko 70 zostało rannych w pożarze wieżowca w Bangladeszu – poinformowała w czwartek po południu agencja Reuters. Cześć osób uwięzionych w płonącym budynku próbowała wydostać się na zewnątrz. Niektórzy skakali z okien.

Do pożaru doszło w czwartek w biznesowej dzielnicy stolicy Bangladeszu, Dhaki ok. godz. 13.00 czasu lokalnego (8 rano w Polsce). Ogień wybuchł na dziewiątej z 19 kondygnacji biurowego wieżowca FT Tower. Akcja ratunkowa i gaśnicza trwała wiele godzin. Wykorzystano między innymi śmigłowce wojskowe. Na miejscu pracowały służby ratunkowe, policja, wojsko, a także członkowie obrony cywilnej oraz wolontariusze z Czerwonego Półksiężyca (w Bangladeszu dominującą religią jest islam).

Koniecznie przeczytaj: Tajlandia: Akcja ratunkowa dobiegła końca. W tak ekstremalnie trudnych warunkach wydostawano chłopców z jaskini [wideo]

Czytaj też: Tragiczny pożar w Kielcach. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne. Trwa akcja strażaków [foto+wideo]

Ludzie uwięzieni w budynku wychylali się z okien i wchodzili na dach, wzywając pomocy. Niektóre osoby uratowały się, zsuwając po kablach telewizyjnych, znajdujących się na elewacji. Część została ewakuowana przez helikoptery. Strażacy na specjalnych wysięgnikach wybili szyby w oknach, aby uwolnić gromadzące się w środku toksyczne gazy. Rozkładano też drabiny, po których wydostawali się ludzie.

Co najmniej kilka osób zginęło po wyskoczeniu z budynku. Niektórzy ponieśli śmierć w wyniku poparzeń.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia i nagrania z dramatycznej akcji ratunkowej.

Warto przeczytać: Szaleńczy wyścig z czasem. Trwa akcja ratunkowa Polaka i Francuzki uwięzionych w Himalajach [FOTO]

Podziel się