Szukaj

Japonia: Ulewne deszcze doprowadziły do powodzi. Według prognoz meteorologów pogoda będzie się pogarszać [wideo]

06-07-2018 14:40
Powódź w Japonii Fot. Shariong Kyoto / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak informują media, w piątek japońskie służby ewakuowały setki tysięcy ludzi. Wszystko z powodu ulewnych deszczy, które powodują powodzie i osunięcia ziemi. Władze podały, że dotychczas w wyniku tej klęski żywiołowej zginęły 4 osoby. Meteorolodzy ostrzegli, że tak intensywne opady utrzymają się aż do niedzieli.

Jak wynika z relacji mediów, największe opady są na Sikoku. Z kolei największe zagrożenie osunięciami ziemi i lawinami błotnymi występuje na Kiusiu.

Japońska telewizja publiczna NHK poinformowała, że w wyniku intensywnych opadów i następujących po nich lawinach błotnych i powodzi zaginęło kilkanaście osób. Wiadomo już, że jednym z nich jest mężczyzna, którego samochód został porwany przez wodę. Z relacji tamtejszych mediów również wynika, iż ratownicy wydobyli spod zwałów osuwającej się ziemi kilka osób.

Koniecznie przeczytaj: Adam Nawałka tłumaczy się z kuriozalnej końcówki meczu z Japonią: „Mieliśmy w planie grę na niskim pressingu” [wideo]

Czytaj też: Konferencja przed meczem z Japonią. Błaszczykowski na pytania odpowiadał łamiącym się głosem [wideo]

W związku z trudną sytuacją wydano nakaz ewakuacji około 210 tys. ludzi. Dotyczy on głównie mieszkańców z okolic Kioto, dawnej stolicy Japonii znajdującej w środkowo-zachodniej części wyspy Honsiu. Ponadto wystosowano apel do 2 mln ludzi, by opuścili swoje domy i udali się w bezpieczne miejsca.

Jak poinformowały tamtejsze władze, dotychczas zginęły co najmniej 4 osoby. Obecnie śledczy ustalają przyczyny i okoliczności ich śmierci. 

Warto przeczytać: Brat Jakuba Błaszczykowskiego oburzony końcówką meczu z Japonią: „K***, czym sobie zasłużył na taki brak szacunku?”

Podziel się