Szukaj

Śmiech i niedowierzanie. Tak wygląda posiedzenie Rady Kobiet w Arabii Saudyjskiej [FOTO]

15-03-2017 12:20
Posiedzenie Rady Kobiet w Arabii Saudyjskiej Fot. Sarah Abdallah / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Segregacja płci w najbardziej skrajnej formie widoczna jest w państwach muzułmańskich, takich jak Arabia Saudyjska. Władze kraju postanowiły jednak udowodnić, że kobiety nie są tu represjonowane. Zrobiły to jednak w taki sposób, że wywołały rozbawienie na całym świecie.

Zdjęcie z posiedzenia Rady Kobiet w Arabii Saudyjskiej robi prawdziwą furorę w mediach społecznościowych. Na fotografii widoczni są bowiem… sami mężczyźni i ani jednej kobiety.

Pomysłodawcy projektu tłumaczą, że ze względu na normy obyczajowe i nakazy religijne kobiety musiały przebywać w osobnym pomieszczeniu i kontaktowały się z męskimi członkami Rady Kobiet za pomocą wideokonferencji.

Książę Faisal bin Mishal bin Saud, który sprawuje władze w regionie al-Quassim, stwierdził, że jest dumny z tego, iż wziął udział w pierwszej tego typu inicjatywie w Arabii Saudyjskiej.

Koniecznie przeczytaj: Saudyjski historyk tłumaczy, dlaczego kobiety nie powinny jeździć samochodem [WIDEO]

Czytaj też: Saudyjczycy pokazują, jak powinno się traktować imigrantów. Zdecydowali o deportacji 40 tysięcy Pakistańczyków [WIDEO]

Całe przedsięwzięcie miało oczywiście podreperować wizerunek kraju na arenie międzynarodowej i pokazać, że kobiety mają sporo praw w Arabii Saudyjskiej. Jak widać, pomysł nie wypalił, gdyż wywołał tylko lawinę ironicznych komentarzy na całym świecie.

Przypomnijmy, że Arabia Saudyjska jest jedynym państwem, gdzie kobiety nie mogą prowadzić samochodu. Prawa wyborcze, czynne i bierne, przyznano kobietom dopiero w 2015 r., choć warto nadmienić, że obecnie w skład tutejszego 150-osobowego parlamentu wchodzi aż 30 kobiet – oczywiście panie podczas prac izby muszą przebywać w osobnych pomieszczeniach.

Warto przeczytać: Groteskowa wypowiedź Jandy o „międzynarodowych” i „nabrzmiałych” problemach kobiet [WIDEO]

Podziel się