Szukaj

Prezydent Ukrainy prosi o wsparcie w konflikcie z Rosją. „Mamy nadzieję, że kraje członkowskie NATO są gotowe wysłania okrętów”

29-11-2018 14:58
Petro Poroszenko Fot. Senat RP / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podczas wywiadu dla niemieckiego „Bilda” wezwał kraje członkowskie, w szczególności Niemcy do rozmieszczenia okrętów wojennych na Morzu Azowskim. Polityk przekonywał, że już teraz trzeba powstrzymać Władimira Putina, zanim zdąży przejąć terytorium całego kraju.

Ukraiński przywódca zaapelował do Niemiec oraz inne krajów członkowskich NATO, które są sojusznikami jego kraju, o udzielenie militarnego i dyplomatycznego wsparcia:   

Niemcy są jednym z naszych najbliższych sojuszników; mamy nadzieję, że kraje członkowskie NATO są obecnie gotowe do wysłania okrętów na Morze Azowskie w celu udzielenia pomocy Ukrainie i zapewnienia jej bezpieczeństwo. (...) W 2015 r. kanclerz Angela Merkel uratowała już nasz kraj negocjacjami w Mińsku i mamy nadzieję, że udzieli nam jeszcze raz podobnie silnego wsparcia, razem z naszymi innymi sojusznikami.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński rozmawiał z prezydentem Ukrainy o wspólnej przeszłości i zbrodniach UPA

Czytaj też: Poseł PO złośliwie skomentował spot upamiętniający wejście Polski do NATO. Niedługo potem otrzymał niezwykle ciętą ripostę [foto]

Zdaniem Poroszenki, obecne działania Władimira Putina mają na celu zaanektowanie kolejnego obszaru, tym razem Morza Azowskiego:

Najpierw był Krym, późnej wschód Ukrainy, a teraz chce Morza Azowskiego.

Jak jednak dodał, ostatecznym celem rosyjskiego przywódcy jest przejęcie kontroli nad całym terytorium Ukrainy: 

Niemcy powinny zadać sobie pytanie: co następnie zrobi Putin jeśli go nie zatrzymamy. (...) Krym, Donbas. On chce całego kraju.

Warto przeczytać: Wypadek policyjnego radiowozu w Warszawie. Eskortował kolumnę BOR z szefem NATO [FOTO]

Podziel się