Szukaj

Dominik Tarczyński ostro o polityce UE. Poseł składa wniosek o przesłuchanie Niemiec na forum Rady Europy [WIDEO]

11-10-2017 11:07
Dominik Tarczyński, Rada Europy Fot. Dominik Tarczyński / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński w imieniu Konserwatystów Rady Europy zadał wczoraj Sekretarzowi Generalnemu RE pytania o Katalonię, politykę imigracyjną Niemiec oraz gwałty w Szwecji. Polski polityk wykazał brak logiki w działaniach UE, która zamiast omawiać najistotniejsze problemy woli debatować o korniku drukarzu w Puszczy Białowieskiej.

Dominik Tarczyński na posiedzeniu Komisji Prawnej Zgromadzenia Parlamentarnego RE złożył także wniosek o przesłuchanie Niemiec na forum Rady Europy ws. polityki migracyjnej.

Poseł, uzasadniając wniosek, przypomniał m.in., że kanclerz Niemiec Angela Merkel podjęła decyzję o przyjęciu imigrantów bez zgody parlamentu.

Angela Merkel nie miała prawa podjąć decyzji o tym, aby przyjąć nielegalnych imigrantów bez zgody parlamentu. Taką zgodę wydała, łamiąc tym samym konstytucję i prawo. RE wielokrotnie zajmowała się kornikiem drukarzem oraz innymi elementami „zagrażającymi” demokracji w Polsce, a nie zajmowała się tak ważnymi decyzjami, jakie podjęła Angela Merkel i jej rząd, które zaważyły o życiu wielu Europejczyków. Chciałbym, aby przedstawiciele rządu niemieckiego wytłumaczyli, dlaczego złamali prawo niemieckie, europejskie i konstytucję. To jest bardzo ważne ze względu na śmierci, które zostały dokonane przez nielegalnych imigrantów, nazywanych uchodźcami – mówił Dominik Tarczyński.

Koniecznie przeczytaj: Krzyki w Sejmie. Tarczyński przypomniał posłom PO-PSL, ile pieniędzy przekazali zaprzyjaźnionym mediom [WIDEO]

Czytaj też: Ważne słowa Donalda Trumpa na forum ONZ. Wskazał postawę Polaków jako przykład [WIDEO]

Polityk odniósł się także do sytuacji w innych państwach UE.

Panie Sekretarzu Generalny chciałbym Pana zapytać o sytuację w państwach członkowskich Rady Europy. Chciałbym zapytać o Hiszpanię, o Niemcy, o Francję, gdzie nadal trwa stan wyjątkowy, chciałbym zapytać o Katalonię. Pytam także o Szwecję, gdzie tak zwani uchodźcy dopuszczają się gwałtów. Oczywiście chodzi mi o przestępstwa dokonywane przez nielegalnych imigrantów. A na koniec chciałbym zapytać o Polskę, a konkretnie o kornika drukarza, który obecnie jest głównym strapieniem Komisji Weneckiej. Dlatego pytam: Gdzie są proporcje? Gdzie jest logika? Gdzie jest sens Rady Europy i jej wsparcia dla państw członkowskich. Czy może mi Pan wytłumaczyć różnice między krwią Katalończyków a kornikiem drukarzem? - pytał w czasie przemówienia Tarczyński.

Wystąpienie w Strasburgu na nagraniu poniżej.

Warto przeczytać: Wymowne zestawienie stanowiska ambasad Niemiec i Rosji ws napaści na Polskę [FOTO]

Podziel się