Szukaj

Polski najemnik w Syrii został ranny. „Te cholerne drony ISIS!” [WIDEO]

29-06-2017 16:14
Archer, Grupa Zadaniowa Gniew Eufratu, Syria Fot. Infidel Man / youtube / screen YouTube
Podziel się

Po dłuższym okresie milczenia Archer znów dał o sobie znać. Polak został ranny i trafił do szpitala. „Jeden z tych cholernych dronów ISIS wysłał mnie do szpitala” – informuje polski najemnik.

Archer to jeden z ośmiu Polaków, walczących przeciw ISIS w Syrii w ramach Grupy Zadaniowej „Gniew Eufratu”. O poczynaniach grupy pisaliśmy już kilkakrotnie, m.in. tutaj: Islamscy kamikaze. Do tej pory na bieżąco, za pośrednictwem facebooka, relacjonował przebieg walk, jednak jakiś czas temu zamilkł, a jego profil fb zniknął.

Teraz Archer znów dał o sobie znać. Okazuje się, że Polak został ranny i trafił do szpitala.

Koniecznie przeczytaj: Archer dla TVP: „Wyślemy ich do piekła” [WIDEO]

Czytaj też: Bojownicy ISIS masowo wracają do Europy

Jeden z tych cholernych dronów ISIS wysłał mnie do szpitala. Zaskoczył nas nad ranem i musiałem skakać z dachu na jakieś śmieci – napisał na swoim profilu.

Zapewnia jednak, że nie odniósł poważnych obrażeń i wkrótce wraca na linię frontu.

Lekarze upierają sią żebym kiblował trzy miesiące, ale jak powszechnie wiadomo, lekarze się nie znają i za dwa tygodnie max chcę być juz z powrotem w Raqqa – dodał.

Na zamieszczonym przez Polaka nagraniu można też zobaczyć, jak wyglądają działania na froncie w Rakce.

 

Grupa Zadaniowa „Gniew Eufratu”, w której ma walczyć m.in. ośmiu Polaków, działa w Syrii wraz z siłami kurdyjskimi. Szczególnie głośno zrobiło się o niej jeszcze w maju, kiedy Archer opublikował nagranie z objętego działaniami wojennymi miasta, na którym słychać, jak śpiewa polski przebój sprzed lat „Orła cień” (pisaliśmy o tym tutaj: Walczy przeciw ISIS śpiewając... "Orła cień").

Wielu komentatorów zastanawiało się nad prawdziwością relacji Archera. Po jego niedawnym „zamilknięciu” i zniknięciu jego profilu te wątpliwości jeszcze się nasiliły.

Sprawę skomentował na swoim profilu facebookowym m.in. Witold Repetowicz, ekspert ds. terroryzmu i bezpieczeństwa, według którego Archer fantazjował, ale nie do końca.

Warto przeczytać: Islamiści z ISIS boją się śmierci z ręki kobiety [WIDEO]

Podziel się