Szukaj

Polski kościół w Niemczech ma zostać sprzedany. Bulwersują doniesienia o tym, co ma powstać na jego miejscu…

15-08-2017 14:41
Kościół św. Klemensa w Essen
Podziel się

Polscy wierni protestują przeciwko sprzedaży kościoła św. Klemensa w Essen. Niemiecki proboszcz nie zaprzecza, że są prowadzone w tej sprawie rozmowy. Jeszcze większe kontrowersje wzbudzają jednak pojawiające się informacje o tym, co stanie się ze świątynią.

Jak pisze portal tvp.info, sprzedaż kościoła związana jest z problemami finansowymi diecezji w Essen, która ma poważne truności z utrzymaniem wszystkich świątyń. Poinformowało o tym biuro prasowe diecezji. W komunikacie wskazano, że do 2030 roku budżet wszystkich katolickich parafii zostanie zmniejszony o połowę.

Proboszcz parafii św. Klemensa ks. Ludgar Blasius przekazał, że negocjacje w spawie sprzedaży świątyni potrwają do końca roku. Duchowny zaznacza, że jeszcze żadna decyzja nie zapadła.

Koniecznie przeczytaj: Imigrant radzi, jak walczyć z rasizmem w Niemczech. „Najlepszym rozwiązaniem jest kij bejsbolowy” [WIDEO]

Czytaj też: Niemcy policzyli, ile ma wynosić kara dla Polski za nieprzyjęcie „uchodźców”

Tymczasem protestujący polscy wierni twierdzą, że już znalazł się potencjalny kupiec – deweloper, który po wyburzeniu kościoła, chce w tym miejscu wybudować... blok dla uchodźców.

O sprawie pisała także „Rzeczpospolita”, którą cytuje organizacja społeczna Polskie Serca:

Warto przeczytać: Dzieci muzułmańskich imigrantów w Niemczech dzielą się swoimi „przemyśleniami” na temat integracji [WIDEO]

Podziel się