Szukaj

Polski kierowca brutalnie zamordowany w Irlandii [FOTO]

22-02-2017 16:51 (aktualizacja: 22-02-2017 16:59)
Morderstwo polskiego kierowcy w Irlandii Fot. PaulByrne_1 / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Fermoy w hrabstwie Cork na południu Irlandii miał miejsce napad na polskiego kierowcę. Nasz rodak został brutalnie pobity. Zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Do napadu na dwóch pracowników firmy transportowej doszło we wtorek w późnych godzinach wieczornych na parkingu przy stacji benzynowej Amber. Napastnicy zaatakowali kijem bejsbolowym i łomem. Polski kierowca zmarł, drugi napadnięty mężczyzna (nie podano, jakiej jest narodowości) przebywa obecnie w szpitalu.

Z informacji przekazywanych przez irlandzkie media wynika, że w związku z napadem udało się zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku ok. 20 i 40 lat. W mediach podaje się, że sprawcy pochodzą z Europy Wschodniej. Według irishtimes.com aresztowani to Polacy.

Koniecznie przeczytaj: Nowe ustalenia ws. morderstwa w Irlandii. Zabity mężczyzna to nie Polak [FOTO + WIDEO]

Czytaj też: Polski kierowca napadnięty w imigranckim getcie pod Paryżem relacjonuje zdarzenie [WIDEO]

Zamordowany polski kierowca mieszkał w Irlandii, niedaleko Fermoy. Miał 40 lat.

Jak ustalono, w czasie kiedy doszło do napadu na parkingu przy Dublin Road znajdowało się ok. 20 TIR-ów. Kierowcy ciężarówek powiedzieli, że słyszeli odgłosy walki i krzyki. Jednak to nie oni zawiadomili policję. Zrobił to pracownik stacji benzynowej, który znalazł ofiary napadu.

Trwają poszukiwania świadków zdarzenia. W celu wyjaśnienia okoliczności morderstwa, zostanie przeprowadzona sekcja ciała polskiego kierowcy.

Warto przeczytać: Polski kierowca brutalnie zaatakowany przez imigrantów pod Paryżem

Podziel się