Szukaj

Polski kierowca brutalnie zaatakowany przez imigrantów pod Paryżem

25-01-2017 16:10
Francuska policja Fot. Highway Patrol Images / flickr.com / CC BY-ND 2.0
Podziel się

Do ataku doszło w imigranckim getcie po Paryżem przy autostradzie A13. Czterech sprawców, w tym trzech pochodzenia arabskiego, zaatakowało polskiego kierowcę. Napastnicy uzbrojeni byli w kije bejsbolowe i noże.

Do polskiego kierowcy, który zrobił postój na parkingu w pobliżu ośrodka dla imigrantów w Mantes-la-Jolie pod Paryżem, podeszła grupa mężczyzn. Jeden z nich pokazał legitymację policyjną, jak się później okazało podrobioną, i podstępem zmusił Polaka do otworzenia drzwi kabiny ciężarówki. Wtedy kierowca został wyciągnięty siłą z pojazdu, brutalnie pobity kijami bejsbolowymi i raniony w nogę nożem. Według relacji zaatakowanego mężczyzny trzech spośród czterech napastników było pochodzenia arabskiego.

Koniecznie przeczytaj: Polski kierowca napadnięty w imigranckim getcie pod Paryżem relacjonuje zdarzenie [WIDEO]

Czytaj też: Polski kierowca ciężarówki napadnięty w Anglii przez gang imigrantów. Skandaliczne zachowanie policji

Imigranci ukradli ciężarówkę, którą później porzucili i spalili w lesie.

Przedstawicielka firmy transportowej ATS z Papowa Toruńskiego powiedziała RMF FM, że polski kierowca trafił do szpitala, na szczęście nie doznał ciężkich obrażeń i może wrócić do kraju. Zaatakowany Polak poinformował, że w ciężarówce znajdowały się m.in. jego dokumenty tożsamości, komórka, tablet, około tysiąc funtów i 150 euro w gotówce, które prawdopodobnie zostały skradzione przez imigrantów.

Francuska policja prowadzi śledztwo w sprawie napadu i próbuje ustalić tożsamość sprawców.

Warto przeczytać: Według niemieckiej prokuratury polski kierowca został zastrzelony kilka kilometrów od miejsca zamachu

Podziel się