Szukaj

Niemcy: Grupa nastolatków pobiła 11-letniego chłopca z Polski. „Poszkodowane dziecko trafiło do szpitala, gdzie otrzymało pomoc”

30-04-2018 11:13
Funkcjonariusze niemieckiej policji z bronią Fot. Peter / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

W Berlinie grupa agresywnych nastolatków pobiła 11-letniego chłopca z Polski. Jak potwierdziła oficjalnie badająca tą sprawę policja, powodem ataku było jedynie to, że pochodził z obcego kraju. W związku z tym, ta napaść została zakwalifikowana jako atak na tle ksenofobicznym. Obecnie niemieckie służby prowadzą już swoje śledztwo w tej sprawie.

Jak donoszą niemieckie media, do tego zajścia doszło w dzielnicy Neukoelln w południowo-wschodniej części Berlina. Gdy 11-letni chłopiec z Polski bawił się na wzgórzu w okolicach stacji metra wraz ze swoim 12-letnim kolegą, podeszło do niego pięcioro nastolatków.

Początkowo dwóch najstarszych chłopców z tej grupy wyśmiewało i obrażało Polaka, robiąc aluzje do jego obcego pochodzenia. Jedenastolatek jedna nie reagował na prowokacje. Następnie młodzi napastnicy kilkakrotnie uderzyli go dłonią i pięściami w twarz i żebra. Po tej napaści bardzo szybko zbiegli z miejsca zdarzenia. Zdążyli uciec, zanim interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze policji dotarli na wzgórze.  

Koniecznie przeczytaj: Skandaliczna sytuacja w polskiej piłce – piłkarz Wisły oskarża trenera o pobicie. „Jesteś normalny czy debil? Zaraz ci przy...”

Czytaj też: Krok od tragedii na dworcu w Częstochowie. 5-letni chłopiec wpadł pod odjeżdżający pociąg. Matka była nietrzeźwa [wideo]

Jak informują niemieckie media, pobity 11-latek doznał obrażeń twarzy i został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy ambulatoryjnej.

Wiadomo już również, że Służba Ochrony Państwa Urzędu Kryminalnego w Berlinie wdrożyła śledztwo w tej sprawie. Funkcjonariusze zakwalifikowali tą napaść jako atak na tle ksenofobicznym.

W ostatnim czasie w szkołach w Berlinie dochodziło już kilkukrotnie do incydentów na tle religijnym bądź narodowościowym. Jak zapewnia niemiecka policja, każdy taki przypadek  jest bardzo poważnie traktowany.

Warto przeczytać: Roger Waters nie wierzy w atak chemiczny w Syrii. Legendarny lider Pink Floyd krytykuje Białe Hełmy: „To propaganda islamskich terrorystów” [wideo]

Podziel się