Szukaj

Polscy strażacy zrobili furorę w Szwecji. Teraz pokazują, jak walczą z pożarami [foto+wideo]

28-07-2018 11:08
Polscy strażacy w Szwecji Fot. Straż Pożarna / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Kilka dni temu do Szwecji pojechali polscy strażacy, aby pomóc w gaszeniu pożarów w tamtejszych lasach. Teraz na profilach Straży Pożarnej w mediach społecznościowych pojawiają się kolejne zdjęcia i filmy dokumentujące działania naszych strażaków.

Przybycie strażaków spotkało się z żywiołową reakcją ze strony Szwedów, którzy w niezwykle entuzjastyczny sposób dziękowali Polakom za pomoc. Nasi rodacy byli witani przez setki mieszkańców, którzy ustawiali się na trasie przejazdu wozów strażackich. Nie brakowało także wyrazów uznania w szwedzkich mediach.

Koniecznie przeczytaj: Przerażający widok. Tak wyglądają pożary, z którymi będą walczyć w Szwecji strażacy z Polski [foto+wideo]

Czytaj też: Szwecja: Lewicowy dziennikarz zachęca do przyjmowania kolejnych imigrantów. „Dzięki temu unikniemy pożarów w przyszłości”

W Szwecji w ramach wsparcia wysłano 139 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz 44 pojazdy, głównie gaśnicze. Działania prowadzone są w trzech strefach: w miejscowości Storbrattan, w miejscowości Kontoret oraz na terenie pomiędzy miejscowościami Karbole i Ljusdal.

W czasie wczorajszej rozmowy z tvp.info starszy kapitan Grzegorz Borowiec, pełniący w Szwecji rolę zastępcy dowódcy akcji, mówił, że „sytuacja jest nieciekawa”.

Wiatr spycha pożar na nasze pozycje, jednak staramy się wszystko opanować. Musimy wykonać dzisiaj kawał solidnej roboty, żeby spokojnie położyć się spać

- podkreślił.

Jak również dodał, wszyscy polscy strażacy w Szwecji są bardzo zdeterminowani i „mimo ogromnego zmęczenia dają z siebie wszystko”.

Poniżej nagrania i filmy z akcji prowadzonych przez polskich strażaków.

Warto przeczytać: Jerzy Owsiak obraził się na polskich strażaków. Wezwał posiłki z… Berlina. Polscy strażacy odpowiadają [foto]

Podziel się