Szukaj

Skandaliczne traktowanie polskich pracowników w Wielkiej Brytanii. Dostali zakaz mówienia po polsku

21-09-2017 23:57
Polska, Wielka Brytania
Podziel się

Portal polishexpress.pl donosi, że do ich redakcji trafił alarmujący list od czytelniczki. Polka pracująca w zakładzie pracy w Nottingham w Wielkiej Brytanii informuje, że nasi rodacy otrzymali od szefostwa zakaz mówienia w języku ojczystym.

Polacy we wspomnianym zakładzie pracy stanowią 95% pracowników, naturalne więc, że chcą się porozumiewać między sobą w ojczystym języku. Jak się jednak okazuje, osobom zarządzającym firmą to się nie podoba. Wszelki opór naszych rodaków od razu spotyka się z groźbami zwolnienia z pracy.

Pracuję w magazynie Vision Express w Nottingham. W ubiegły czwartek tj. 14 września Team Leaderowie ogłosili nam pracownikom nowe zasady dotyczące używania języka polskiego na terenie zakładu. Dodam, iż 95% załogi to Polacy, a zakaz komunikowania się w naszym ojczystym języku obowiązuje również na stołówce, więc jeśli dzwonię np. do męża według nowych zasad muszę rozmawiać z nim po angielsku, a jeśli chcę rozmawiać po Polsku, powinnam wyjść na zewnątrz budynku – opisuje sytuację.

Koniecznie przeczytaj: Liczba polskich emigrantów rośnie. Najchętniej wybieranym kierunkiem Wielka Brytania

Czytaj też: To nie Bliski Wschód, ani nawet Francja czy Włochy. Muzułmanie modlą się pod blokiem na… polskim osiedlu [WIDEO]

W zeszły piątek ponownie zebrano mój dział i po tym, jak z kilkoma osobami oznajmiłam, iż znam swoje prawa i nikt nie może zabronić mi komunikacji w moim języku, zostałam wezwana na rozmowę do menagera i zastraszona zwolnieniem dyscyplinarnym z pracy. Wszyscy pracownicy sąd zgodni ze mną, ale niestety większość boi sięga odezwać – dodaje Polka.

Proszę o publikację mojej wiadomości, gdyż oczywiście będziemy walczyć o swoje prawa i chcemy, aby wszyscy dowiedzieli się, co wyprawia się za murami naszego zakładu pracy – apeluje nasza rodaczka.

W odpowiedzi na ten list czytelniczki, wkrótce zgłosił się Polak, także pracujący w Wielkiej Brytanii, który napisał, co można zrobić w takiej sytuacji: List od Czytelnika: W naszej firmie też wydano zakaz mówienia po polsku – oto, co zrobiliśmy!

Warto przeczytać: Wymowne zestawienie. Muzułmańskie dzieci w Wielkiej Brytanii krzyczące „Allah Akbar” i mali patrioci z Polski [WIDEO]

Podziel się