Szukaj

Sukces polskich funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w RPA. Wraz z miejscową policją uwolnili porwaną Polkę [wideo]

18-04-2018 13:09
CBŚP Fot. Tygodnik Solidarność / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowało radio RMF FM, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przy współpracy z South African Special Task Force uwolnili Polkę, którą kilka dni temu uprowadzono w RPA. Porywacze zażądali wówczas zapłacenia okupu w wysokości 2 mln euro.

Na konferencji prasowej dotyczącej tej sprawy Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk wyjaśnił, że kobieta poznała obywatela RPA przez internet. W trakcie prowadzonej rozmowy umówiła się z nim na spotkanie. Gdy tylko dotarła na miejsce, została przez niego uprowadzona. Jak dodał, tuż po tym zdarzeniu porywacze zażądali od jej syna zapłacenia okupu w wysokości 2 mln euro. Mężczyzna niemal od razu poinformował o tym fakcie policję. Wówczas funkcjonariusze bardzo szybko poprosili o wsparcie międzynarodowe:

Koniecznie przeczytaj: Obywatele RP razem z posłanką Nowoczesnej zablokowali sejmowe biuro przepustek. Wyniosła ich Straż Marszałkowska [foto+wideo]

Czytaj też: Czarnoskóry obywatel RPA zachęca do przemocy wobec białych: „Dołączcie do mnie, by gwałcić dzieci, zarażając je AIDS” [foto]

Pani poznała przez internet mieszkańca RPA. Udała się tam, a następnie została uwięziona. Uruchomiono współpracę międzynarodową. Staraliśmy się dotrzeć do policji w RPA i podjąć szybkie i skuteczne działania. 

Do rozwiązania tej sprawy delegowano dwóch funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy po dotarciu do RPA podjęli ścisłą współpracę z tamtejszą policją:

Podjęto szybką decyzję o wysłaniu dwóch funkcjonariuszy CBŚP, którzy podjęli współpracę z tamtejszą policją. Po dwóch dniach udało się zidentyfikować porywaczy, dotrzeć do nich i tym samym uwolnić polską obywatelkę.

Podczas tej konferencji prasowej nadinsp. Jarosław Szymczak poinformował również, że Polka była brutalnie traktowana i przetrzymywana w złych warunkach: 

Była skrępowana, przystawiano jej pistolet do głowy, zmuszając do wykonywania telefonów do syna i żądania przyspieszenia transakcji finansowej.

Jak potwierdził Komendant Główny Policji, kobieta w poniedziałek szczęśliwie wróciła do naszego kraju.  

Warto przeczytać: Piotr Misiło z Nowoczesnej znów zaliczył wpadkę. O aferę w argentyńskiej policji oskarżył szefa polskiego MSWiA [foto]

Podziel się