Szukaj

USA: Wielki protest Polonii wobec ustawy 447. „Polska nie będzie waszą kolejną Palestyną!” [wideo]

02-04-2019 16:17
Protest Polonii w USA Fot. Paweł Żuchowski / Twitter.com / Twitter
Podziel się

W niedzielę 31 marca odbyła się zorganizowana przez amerykańską Polonię manifestacja przed przeciw ustawie S.447 o roszczeniach żydowskich. Polacy protestowali przed placówkami dyplomatycznymi Izraela m.in. w Chicago, Nowym Jorku, Los Angeles, Filadelfii, Bostonie oraz Hartford.

Amerykańska Polonia protestowała przeciwko ustawie 447 i ostrzegała przed jej konsekwencjami jeszcze w trakcie procedowania tego dokumentu. Gdy przepisy weszły w życie, nasi rodacy mieszkający w Stanach Zjednoczonych postanowili raz kolejny głośno wyrazić swój sprzeciw.  

Protestujący zwracali uwagę m.in. na oszczerczą kampanię wymierzoną w Polskę polegającą na podawaniu w mediach fałszywych informacji na temat naszego kraju oraz używaniu błędnej terminologii, takiej jak np. „polskie obozy śmierci”.

Koniecznie przeczytaj: Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę 447. Bardzo wymowne komentarze znanych polskich publicystów

Czytaj też: Słowa Antoniego Macierewicza nie pozostawiają złudzeń: „Ustawa 447 stawia nas w sytuacji kompletnego bankruta” [wideo]

Radio RMF FM informujące o protestach Polonii przytyczyło wypowiedź jednej z uczestniczek manifestacji, która podkreśliła, że roszczenia Żydów są bezprawne:

Absolutnie się nie zgadzam, dlatego tutaj jestem, dlatego protestujemy. Te wszystkie oskarżenia żydowskie są nieprawdziwe. Sprawa mienia została już raz załatwiona - w latach 60., nawet polscy Żydzi, ci uczciwi, mówią, że tym organizacjom żydowskim z Nowego Jorku się nic nie należy! I my nic im nie damy! Nie mają prawa do naszej ziemi. do naszych majątków i do naszych bogactw podziemnych - absolutnie. 

Poniżej nagrania:

Warto przeczytać: Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki o przyjęciu antypolskiej ustawy 447. „To kuriozum w skali świata” [wideo]

Podziel się