Szukaj

Dwie Polki ofiarami bestialskiego ataku w Londynie. Są w ciężkim stanie. Napastnik był wyjątkowo brutalny [foto]

20-08-2018 17:59
Atak młotkiem w Londynie, ofiarami Polki Fot. UK Gazette / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Brytyjska policja ujawniła tożsamość kobiet zaatakowanych w niedzielę młotkiem w Londynie. Ofiarami są 30-letnia Anna G. i jej 64-letnia matka, która przejechała do córki w odwiedziny z Polski.

Atak miał miejsce w New Eltham, południowo-wschodniej dzielnicy Londynu, w niedzielę, jednak policja dopiero teraz ujawniła tożsamość ofiar 27-letniego Joe Xuereb'a.

Brytyjska opinia publiczna jest zszokowana okrucieństwem, jakim wykazał się napastnik. Mężczyzna uderzał obie kobiety młotkiem po głowie, po czym spokojnie odjechał na rowerze.

Sprawcę zidentyfikowała jedna z Polek mieszkających w okolicy. W czasie obławy Xuereb został zauważony przez jednego z kierowców, który śledził sprawcę, dopóki nie zatrzymała go policja. 27-latkowi postawiono zarzut usiłowania morderstwa.

Koniecznie przeczytaj: Wielka Brytania: Polki zarabiały na fikcyjnych małżeństwach z nielegalnymi imigrantami. Zostały skazane

Czytaj też: Atak na Syrię przeprowadzony – USA, Wielka Brytania i Francja dokonały ataku rakietowego. Niepokojące oświadczenie Donalda Tuska [wideo+foto]

Obie ofiary w stanie krytycznym trafiły do szpitala. 30-letnia Anna przeszła wielogodzinną operację czaszki. Stan jej matki również jest ciężki.

Według ustaleń śledczych mężczyzna mieszkał na tej samej ulicy co zaatakowane kobiety, jednak nie znał ich osobiście. Brytyjskie media podają, że ofiary były przypadkowe, a Xuereb prawdopodobnie był niepoczytalny. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Warto przeczytać: Pomimo zawartej z Wielką Brytanią umowy Francuzi z premedytacją pozwalali imigrantom przeprawiać się przez kanał La Manche

Podziel się