Szukaj

Polka zgwałcona w Rimini pomaga włoskiej policji: „Wiem, kto to zrobił”. Śledczy zawęzili krąg podejrzanych

28-08-2017 23:55
Rimini,Włochy, atak na Polaków Fot. Pubblisole / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Sprawa brutalnego napadu na Polaków w Rimini została poważnie potraktowana przez włoskich śledczych i szybko posuwa się do przodu. Jak podaje Sky TG24, tamtejsza policja zawęziła krąg podejrzanych do 20 osób. Wśród nich mają znajdować się czterej mężczyźni odpowiedzialni za gwałt na Polce i pobicie jej męża.

Włoska policja ustaliła, że wysoce prawdopodobne, że za atakiem na naszych rodaków stoją nielegalni imigranci z Afryki Północnej, którzy nie mają stałego zamieszkania na Półwyspie Apenińskim. Śledczy sprawdzają obecnie grupę 20 podejrzanych mężczyzn w wieku 20-30 lat, którzy zajmują się handlem narkotykami, kradzieżami i dokonują weekendowych napadów w Rimini. Większość z nich jest znana policji z wcześniej popełnianych drobnych przestępstw.

Koniecznie przeczytaj: Wstrząsające ustalenia dotyczące horroru w Rimini. Imigranci z Afryki próbowali utopić zgwałconą Polkę [WIDEO]

Czytaj też: Zwyrodnialcom z Rimini postawiono zarzuty. Grozi im do 20 lat więzienia

Włoska telewizja twierdzi również, że policja na podstawie zapisu kamer monitoringu odtworzyła drogę ucieczki sprawców ataku na polskie małżeństwo.

Prawdopodobnie ci sami mężczyźni dokonali napadu, do którego doszło 12 sierpnia w Rimini – podaje agencja Ansa. Wtedy również czterech napastników zaatakowało parę Włochów z miasta Varese. Sprawcy grozili im stłuczoną butelką i okradli. Napastnicy chcieli też dopaść uciekającą kobietę. Informacje ws. tego zdarzenia dołączono do sprawy.

Włoski portal si24.it donosi z kolei, że z policją rozmawiała zgwałcona Polka, która znajduje się obecnie w szpitalu. Kobieta mimo złego stanu fizycznego i psychicznego chce pomóc śledczym – przekazała im, że „wie, kto to zrobił” i byłaby w stanie rozpoznać sprawców.

Napastników opisywał mediom wcześniej skatowany Polak, maż zgwałconej 26-latki.

Wyglądali jak oszalałem bestie. Dwaj napastnicy mieli oliwkową karnację, pozostali mieli jaśniejszą cerę – mówił.

Warto przeczytać: Po gwałcie Polki w Rimini włoska polityk nie wytrzymała. Swoją wypowiedzią wywołała prawdziwą burzę

Podziel się