Szukaj

Polka zgwałcona w Rimini pomaga włoskiej policji: „Wiem, kto to zrobił”. Śledczy zawęzili krąg podejrzanych

28-08-2017 23:55
Rimini,Włochy, atak na Polaków Fot. Pubblisole / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Sprawa brutalnego napadu na Polaków w Rimini została poważnie potraktowana przez włoskich śledczych i szybko posuwa się do przodu. Jak podaje Sky TG24, tamtejsza policja zawęziła krąg podejrzanych do 20 osób. Wśród nich mają znajdować się czterej mężczyźni odpowiedzialni za gwałt na Polce i pobicie jej męża.

Włoska policja ustaliła, że wysoce prawdopodobne, że za atakiem na naszych rodaków stoją nielegalni imigranci z Afryki Północnej, którzy nie mają stałego zamieszkania na Półwyspie Apenińskim. Śledczy sprawdzają obecnie grupę 20 podejrzanych mężczyzn w wieku 20-30 lat, którzy zajmują się handlem narkotykami, kradzieżami i dokonują weekendowych napadów w Rimini. Większość z nich jest znana policji z wcześniej popełnianych drobnych przestępstw.

Włoska telewizja twierdzi również, że policja na podstawie zapisu kamer monitoringu odtworzyła drogę ucieczki sprawców ataku na polskie małżeństwo.

Koniecznie przeczytaj: Wstrząsające ustalenia dotyczące horroru w Rimini. Imigranci z Afryki próbowali utopić zgwałconą Polkę [WIDEO]

Czytaj też: Zwyrodnialcom z Rimini postawiono zarzuty. Grozi im do 20 lat więzienia

Prawdopodobnie ci sami mężczyźni dokonali napadu, do którego doszło 12 sierpnia w Rimini – podaje agencja Ansa. Wtedy również czterech napastników zaatakowało parę Włochów z miasta Varese. Sprawcy grozili im stłuczoną butelką i okradli. Napastnicy chcieli też dopaść uciekającą kobietę. Informacje ws. tego zdarzenia dołączono do sprawy.

Włoski portal si24.it donosi z kolei, że z policją rozmawiała zgwałcona Polka, która znajduje się obecnie w szpitalu. Kobieta mimo złego stanu fizycznego i psychicznego chce pomóc śledczym – przekazała im, że „wie, kto to zrobił” i byłaby w stanie rozpoznać sprawców.

Napastników opisywał mediom wcześniej skatowany Polak, maż zgwałconej 26-latki.

Wyglądali jak oszalałem bestie. Dwaj napastnicy mieli oliwkową karnację, pozostali mieli jaśniejszą cerę – mówił.

Warto przeczytać: Po gwałcie Polki w Rimini włoska polityk nie wytrzymała. Swoją wypowiedzią wywołała prawdziwą burzę

Podziel się