Szukaj

Niemcy: 22-letni Turek zamordował 19-letniego Polkę. Nie mógł pogodzić się z jej odejściem

11-07-2018 18:01
Zakrwawiony nóż Fot. Maarten Van Damme / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak poinformował „Die Welt”, 22-letni Turek brutalnie zamordował swoją byłą dziewczynę, 19-letnią Polkę. Mieszkający w pobliżu mężczyzna próbował pomóc naszej rodaczce, jednak nie był w stanie powstrzymać mordercy. Warto zaznaczyć, że przestępca jeszcze do niedawna przebywał w więzieniu za jej pobicie. Kara, którą odbywał została jednak zawieszona i przedwcześnie opuścił zakład karny.

Z relacji niemieckich mediów wynika, że do tragedii doszło w bloku przy ulicy Karolinenstrasse w miejscowości Neustadt an der Weinstrasse. Młodą Polkę zamordował jej były  chłopak 22-letni Turek, który nie mógł pogodzić się z jej odejściem.

Jak podał „Die Welt”, do morderstwa doszło przed godziną 23.00. Wówczas mieszkańcy bloku usłyszeli odgłosy kłótni. Wkrótce potem na miejsce przybyły służby, które stwierdziły zgon młodej Polki. Obok jej ciała siedział 42-letni ranny sąsiad ofiary, który wykazał się odwagą i stanął w jej obronie. Co warto podkreślić, niemiecka policja bardzo szybko schywatała podejrzanego o morderstwo mężczyznę.

Koniecznie przeczytaj: Kolejne morderstwo w Niemczech. 15-latka została dźgnięta nożem w parku w biały dzień. Sprawca zgłosił się na policję

Czytaj też: Niemcy: 19-letni imigrant z Somalii próbował podpalić cysternę z mlekiem. Myślał, że w pojeździe jest gaz

Opisujacy tą sprawę „Bild” poinformował, że młoda kobieta mieszkała w tym bloku od niedawna. Wprowadziła do mieszkania wraz z nowym partnerem i dzieckiem. 

Warto przeczytać: Niemiecka policja zatrzymała w Monachium nożownika. Imigrant ze Sri Lanki na stałe i legalnie przebywał w Polsce

Podziel się