Szukaj

Włochy: Polska barmanka brutalnie pobita i zwyzywana ze względu na pochodzenie: „Wracaj do Polski”

18-12-2018 11:38
Gwałt, przemoc, kobieta
Podziel się

Polka pracująca jako barmanka we Włoszech została brutalnie pobita przez kobietę i dwóch mężczyzn. Wcześniej od jej adresem padły obraźliwe słowa. Prokuratura uznała, że napaść miała podłoże ksenofobiczne.

Do pobicia doszło we wrześniu we włoskiej miejscowości Teano. Polska barmanka zwróciła uwagę gościom, aby palili w wyznaczonym do tego miejscu. 35-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 37 i 56 lat zareagowali wyjątkowo agresywnie. Według relacji świadków Polka usłyszała: „Przyjeżdżasz z Polski rozkazywać nam Włochom, wracaj do Polski”. Padły również wulgarne słowa pod jej adresem.

Po napaści słownej Polka została dotkliwie pobita. Kobieta trafiła do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Koniecznie przeczytaj: Włochy: Mołdawianin brutalnie pobił 59-letnią Polkę. W ciężkim stanie trafiła do szpitala

Czytaj też: „Tak pracują imigranci we Włoszech”. Polska rodzina publikuje film z Wenecji [wideo]

Sprawą zajęła się włoska prokuratura, która po przeprowadzonym śledztwie stwierdziła, że atak miał podłoże rasistowskie i ksenofobiczne. Troje Włochów usłyszało zarzut napaści na tle nienawiści narodowościowej. Zdecydowano, że agresorzy do czasu rozprawy w sądzie pozostaną w areszcie domowym.

Warto przeczytać: Mazowieckie: Brutalna bójka nastolatek pod szkodą. Bulwersujące zachowanie świadków [+18 wideo]

Podziel się