Szukaj

Uzbrojony mężczyzna napadł na stojące pod szkołą matki z dziećmi. Miał pecha. Jedna z kobiet wyciągnęła broń i strzeliła kilka razy [wideo]

16-05-2018 22:19
Policjantka w cywilu zastrzeliła bandytę Fot. DIVINUNES 01 / You Tube / screen Twitter
Podziel się

Do zdarzenia doszło w Sao Paulo. Napastnik próbował prawdopodobnie dokonać rabunku, obierając sobie z pozoru łatwy cel – grupę matek z dziećmi. Przestępca trafił jednak wyjątkowo pechowo, gdyż jedną z kobiet okazała się być uzbrojona policjantka w cywilu.

21-letni Elivelton Moreira pewnym krokiem w biały dzień podszedł z bronią w ręku do grupy matek z dziećmi, które stały przed szkołą. Prawdopodobnie chodziło o rabunek. Ku zaskoczenia mężczyzny, zareagowała jedna z kobiet, którą okazała się 41-letnia policjantka po służbie. Katia da Silva Sastre najpierw odepchnęła na bok jedną z dziewczynek, a potem oddała kilka strzałów.

Funkcjonariuszka w cywilu trafiła Moreira trzy razy. Przestępca odpowiedział ogniem, jednak pierwszy raz chybił, a za drugim razem pocisk utknął w lufie pistoletu. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba poza napastnikiem. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, ale zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Koniecznie przeczytaj: USA: Występ taneczny agenta FBI mógł zakończyć się tragicznie. Niespodziewanie wystrzeliła jego służbowa broń [wideo]

Czytaj też: Francuzi oraz Włosi zorganizowali na granicy widowiskową akcję. To sprzeciw przeciwko przekraczaniu granicy przez nielegalnych imigrantów [wideo]

Myślałam tylko o obronie innych matek, dzieci, swojego życia i życia mojej córki

- relacjonowała później mediom funkcjonariuszka policji.

Gubernator prowincji Sao Paulo Marcio Franca podziękował da Silva Sastre za jej bohaterską postawę i wręczył jej kwiaty.

Chcę podziękować jej za ten akt odwagi

- powiedział.

Nagranie ze zdarzenia poniżej:

Warto przeczytać: Szwedzka policja oznajmiła, że latem spodziewa się zwiększonej ilości gwałtów. Kobietom doradza „zaakceptowanie nowej sytuacji”

Podziel się