Szukaj

USA: Szokujące nagranie z akcji policyjnej. Czy to była egzekucja? Policjant zastrzelił nieuzbrojonego mężczyznę, który błagał go o litość [WIDEO]

12-12-2017 12:04
Egzekucja podczas akcji policyjnej Fot. ABC15 Arizona / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W marcu 2016 roku, były funkcjonariusz policji, Philip Brailsford został oskarżony o popełnienie morderstwa drugiego stopnia, bowiem podczas przeprowadzanej akcji zastrzelił niewinnego i błagającego go o litość, Daniela Shaversa. Wówczas został uniewinniony przez sąd, ale całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę znajdującą się na mundurze policjanta.

W październiku podczas rozprawy apelacyjnej, adwokaci Philipa Brailsforda stwierdzili, że ukazanie nagrania ławie przysięgłych byłoby „nieuczciwe” wobec oskarżonego. Przyjęta linia obrony okazała się skuteczna, bowiem ławnicy po odbytej naradzie podtrzymali wcześniejszy wyrok.

Tuż po tym, jak Pihlip Brailsfors został po raz pierwszy uniewinniony, udostępniono oryginany zapis z kamery znajdującej się na jego mundurze. Na zarejestrowanym nagraniu widzimy, jak policjant wydaje polecenia, do których Shavers w pełni się stosuje. Najpierw wedle rozkazu krzyżuje nogi i zaczyna się czołgać się w stronę funkcjonariusza, następnie podczas wykonywanych czynności mężczyzna usilnie prosi o to, by nie do niego strzelano. W trakcie przemieszczania się w kierunku policjanta, osuwają mu się spodnie. Gdy ten w naturalnym odruchu porusza ręką, aby je naciągnąć, Philip Brailsford bez zastanowienia oddaje kilka strzałów.

Koniecznie przeczytaj: Szokujący wyrok sądu w USA. Kilkanaście lat bezwzględnego więzienia za wandalizm w meczecie i kawałek bekonu [WIDEO]

Czytaj też: Śląsk: akcja policji zakończona sukcesem. Antyterroryści uwolnili porwaną żonę biznesmena [WIDEO]

Jak tłumaczy policja, całe to zajście było nieporozumieniem. Wiadomo, że 26-letni Daniel Shaver przebywał w La Quinta Inn & Suites w ramach odbywanej podróży służbowej. W tym samym czasie pojawili się tam również funkcjonariusze policji, ponieważ otrzymali zawiadomienie, iż w hotelu znajduje się mężczyzna uzbrojony w strzelbę.

Jak wykazało późniejsze śledztwo, Daniel Shavers nie był w posiadaniu strzelby, lecz pistoletu śrutowego, którego używał podczas pracy w firmie zajmującej się dezynsekcją.

Poniżej nagranie z akcji policyjnej:

Warto przeczytać: Norwegia: Polak zabił pedofila w więzieniu. Tamtejszy sąd wydał taki sam wyrok jak w przypadku Andersa Breivika

Podziel się