Szukaj

Szwedzka policja oznajmiła, że latem spodziewa się zwiększonej ilości gwałtów. Kobietom doradza „zaakceptowanie nowej sytuacji”

22-05-2018 23:24
Szwedzki policjant Fot. Håkan Dahlström / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W ostatni weekend w miejscowości Ostersund doszło do dwóch prób gwałtu. Policja postanowiła więc wydać specjalne oświadczenie, w którym poprosiła kobiety o zachowanie zwiększonej ostrożności. Ponadto zaznaczono, że latem może wzrosnąć liczba napaści seksualnych.

Jak podaje portal voiceofeurope.com, w ostatnią sobotę oraz niedzielę doszło do prób gwałtu. Zdaniem policjantów napaści seksualnych mógł dokonać ten sam sprawca – mowa o około 25-letnim mężczyźnie mającym 175 cm wzrostu.

Śledcza Suss Braunerhielm podczas rozmowy z P4 Jamtlad przyznał, że tego lata policja spodziewa się zwiększonej ilości napaści seksualnych. Mundurowa zaleca kobietom zwiększoną czujność oraz niewychodzenie z domów o późnych porach.

Koniecznie przeczytaj: Przerażające statystyki ze Szwecji. Ujawniono, że prawie wszystkie gwałty zbiorowe są dziełem imigrantów

Czytaj też: Przerażające nagranie z Warszawy. Bohaterski nastolatek stanął w obronie kobiety. Został brutalnie pobity [foto+wideo]

Kontrowersyjnie brzmią kolejne słowa Baunerhielm, która uważa, że należy dostosować się do nowej sytuacji:

Szwedki powinny zaakceptować nową sytuację: Nie zmieniaj swojego życia, ale bądź czujna, absolutnie. W razie zagrożenia użyj telefonu komórkowego, skontaktuj się ze znajomym, najlepiej nie chodź w nocy sama. Wtedy da się zaakceptować tę sytuację, to proste.

Max Olson, kierownik obszaru Policji Lokalnej stwierdził, że nie zgadza się z wypowiedzią Baunerhielm i jego zdaniem policjantka mogła „mieć coś innego na myśli”, a wieczorami „nie dzieje się nic szczególnego”.

Warto przeczytać: Szczecin: policja szuka groźnego przestępcy. Mężczyzna usiłował zabić swoją ofiarę, oblewając ją kwasem [wideo+foto]

Podziel się