Szukaj

Szwedzka policja oznajmiła, że latem spodziewa się zwiększonej ilości gwałtów. Kobietom doradza „zaakceptowanie nowej sytuacji”

22-05-2018 23:24
Szwedzki policjant Fot. Håkan Dahlström / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W ostatni weekend w miejscowości Ostersund doszło do dwóch prób gwałtu. Policja postanowiła więc wydać specjalne oświadczenie, w którym poprosiła kobiety o zachowanie zwiększonej ostrożności. Ponadto zaznaczono, że latem może wzrosnąć liczba napaści seksualnych.

Jak podaje portal voiceofeurope.com, w ostatnią sobotę oraz niedzielę doszło do prób gwałtu. Zdaniem policjantów napaści seksualnych mógł dokonać ten sam sprawca – mowa o około 25-letnim mężczyźnie mającym 175 cm wzrostu.

Śledcza Suss Braunerhielm podczas rozmowy z P4 Jamtlad przyznał, że tego lata policja spodziewa się zwiększonej ilości napaści seksualnych. Mundurowa zaleca kobietom zwiększoną czujność oraz niewychodzenie z domów o późnych porach.

Koniecznie przeczytaj: W Szwecji kobiety przeżywają dramat. Za prześladowaniami stoi muzułmańska „moralna policja” [WIDEO]

Czytaj też: Sylwester w postępowym Berlinie. Specjalne strefy bezpieczeństwa zawiodły. Policja przyznaje, że doszło do ataków na tle seksualnym na kobiety

Kontrowersyjnie brzmią kolejne słowa Baunerhielm, która uważa, że należy dostosować się do nowej sytuacji:

Szwedki powinny zaakceptować nową sytuację: Nie zmieniaj swojego życia, ale bądź czujna, absolutnie. W razie zagrożenia użyj telefonu komórkowego, skontaktuj się ze znajomym, najlepiej nie chodź w nocy sama. Wtedy da się zaakceptować tę sytuację, to proste.

Max Olson, kierownik obszaru Policji Lokalnej stwierdził, że nie zgadza się z wypowiedzią Baunerhielm i jego zdaniem policjantka mogła „mieć coś innego na myśli”, a wieczorami „nie dzieje się nic szczególnego”.

Warto przeczytać: Wszystkim wmówili, że policja na MN krzyczała do kobiety „Siadaj k***o!”. Prawda jest zupełnie inna [WIDEO]

Podziel się