Szukaj

Policja krwawo spacyfikowała antyislamistyczną demonstrację

18-06-2017 17:35
Policja pacyfikuje kurdyjską demonstrację, Berlin 2017 Fot. Rojava24/7 / facebook
Podziel się

Niemiecka policja brutalnie rozpędziła Kurdów, którzy demonstrowali w Berlinie przeciwko dyskryminowaniu ich narodu oraz propagowali walkę przeciwko ISIS. Są ranni.

Przedstawiciele kurdyjskiej mniejszości w Niemczech zebrali się na ulicach Berlina by zaprotestować przeciwko dyskryminacji. Chodzi o obowiązujący w Niemczech państwowy zakaz używania flag i symboli kurdyjskich organizacji i jednostek militarnych, które na Bliskim Wschodzie biorą udział w walkach przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu.

Chodzi o takie organizacje, jak PYD czy YPG/YPJ. Pierwsza z nich to Democratic Union Party – polityczny sojusz środowisk kurdyjskich, powstały w północnej Syrii w 2003 roku. Natomiast YPG to kurdyjska milicja, wchodząca w skład demokratycznego sojuszu, który w Syrii walczy przeciwko ISIS.

Koniecznie przeczytaj: Włoska policja brutalnie stłumiła demonstrację antyimigrancką [WIDEO]

Czytaj też: Nowe fakty w sprawie zamachu w Berlinie. Powołano komisję śledczą

Kurdyjskie organizacje są źle widziane przez władze Turcji, ponieważ od lat domagają się niepodległości dla Kurdów, którzy stanowią znaczącą mniejszość w tym kraju.

Podczas demonstracji w Berlinie używano zakazanych flag, co sprowokowało niemiecką policję do brutalnej interwencji, w wyniku której co najmniej trzy osoby odniosły poważne obrażenia.

Wielu komentatorów zauważa, że niemiecka policja zareagowała wobec Kurdów o wiele ostrzej, niż choćby podczas nocy z piątku na sobotę, kiedy doszło do zamieszek z udziałem imigrantów i bojówkarzy z organizacji skrajnej lewicy.

Warto przeczytać: Niemiecka policja pobłażliwa dla imigrantów-przestępców. Obywatele oburzeni [WIDEO]

Podziel się