Szukaj

20-letni Polak zamordowany w Niemczech pod meczetem. Policja szuka sprawcy o „południowym wyglądzie” [wideo]

17-09-2018 21:30
20-letni Polak zamordowany w Neumünster Fot. DIVISION C18 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Do ataku na Polaka doszło w niedzielę w Neumünster na północy Niemiec. 20-latek otrzymał kilka ciosów nożem, zmarł kilka godzin później w szpitalu. Morderstwo potwierdziła dzisiaj niemiecka policja, który nadal szuka sprawcy.

O sprawie informuje korespondent TVP w Berlinie, Cezary Gmyz.

Polak został zaatakowany w niedzielny poranek, ok. godziny 6:00 rano. Otrzymał kilka ciosów nożem i mimo podjętej próby reanimacji zmarł w wyniku ataku. (…) Obok miejsca zdarzenia znajduje się meczet. Nie jest wykluczone, że sprawca był związany z tamtejszą społecznością

- powiedział w rozmowie z tvp.info.

Gmyz podkreślił, że morderstwo wstrząsnęło lokalną społecznością w Neumünster. Polak mieszkał w tym mieście od ponad roku i cieszył się dobrą opinią. W miejscu ataku złożono kwiaty, palą się też znicza. Planowana jest również demonstracja środowisk prawicowych.

Koniecznie przeczytaj: Wstrząsające szczegóły zbrodni w Niemczech. Wiadomo, kim był zamordowany w Neumünster 20-letni Polak [foto]

Czytaj też: Tajemnicza śmierć Polaka w Wielkiej Brytanii. 40-letni mężczyzna osierocił trójkę dzieci

Jak podaje portal kn-online.de, poszukiwany napastnik został opisany jako dobrze zbudowany mężczyzna o wzroście 1,8 m w wieku około 30 lat. Miał jasnoszarą kurtkę z kapturem, trzydniowy zarost i „południowy wygląd”. Uciekł w kierunku stacji kolejowej. Policja nie wyklucza, że mógł zostać zraniony.

Nie wiadomo, czy sprawca mieszkał w Neumünster. Gmyz zaznacza, że pod pojęciem osoby o „wyglądzie południowca” należy rozumieć osobę pochodząca z krajów arabskich i niemiecka policja w takich przypadkach zawsze używa tego określenia.

Warto przeczytać: Włochy: Polak uratował kobietę przed gwałtem. Obezwładnił napastnika, mimo że ten ranił go nożem

Podziel się