Szukaj

Holandia: Trzech policjantów nie było sobie w stanie poradzić z jednym Polakiem [wideo]

23-01-2019 20:36
Polak atakuje holenderską policję Fot. Othman Aanannaz / Facebook
Podziel się

Media społecznościowe obiegło nagranie ze starcia 30-letniego Polaka z holenderską policją. Trzech funkcjonariuszy kompletnie nie radziło sobie z agresywnym mężczyzną.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek w mieście Waalwijk na południu Holandii. Przechodzień zarejestrował dziwnie zachowującego się mężczyznę, który najpierw krzyczał, a później zaczął demolować zaparkowane auta.

Lokalne media podają, że agresorem był 30-letni Polak. Można to też stwierdzić z nagrania, na którym słychać, niestety, polskie wulgaryzmy.

Na miejsce wezwano policję. Ta jednak okazała się bezsilna. Polak zaatakował funkcjonariuszy (media podają, że dwaj z nich to policyjni stażyści), bił ich gołymi pięściami, później straszył… miotłą. Nie pomogło użycie gazu pieprzowego i oddanie trzech strzałów ostrzegawczych.

Koniecznie przeczytaj: Bolesławiec: Mężczyzna zamordował partnerkę i dziecko. Później zaatakował policjantów [wideo]

Czytaj też: Szkocja: Ciało Polaka znalezione w spalonym aucie. Możliwe morderstwo. „Rodzina w Polsce jest zdruzgotana”

Mężczyzna zachowywał się agresywnie i irracjonalnie. 30-latek zwracał się nawet do osoby nagrywającej film, aby mu pomogła w bójce. W pewnym momencie Polak, zupełnie nie przejmując się obecnością policji, zaczął demolować zaparkowane auto, w którym siedziała kobieta. Potem próbował otworzyć drzwi od strony kierowcy i wyciągnąć ją na zewnątrz. Na szczęście przerażonej kobiecie udało się odjechać.

Policja obezwładniła agresywnego 30-latka dopiero po wezwaniu posiłków. W rozmowie z mediami przedstawiciele służb przekazali, że pomimo większej ilości funkcjonariuszy zatrzymanie Polaka było wyjątkowo trudne. Podejrzewa się, że mężczyzna mógł znajdować się pod wpływem narkotyków. Został poddany badaniom toksykologicznym na obecność substancji odurzających. Na razie nie są znane wyniki.

W wyniku bójki z Polakiem jeden z funkcjonariuszy trafił do szpitala, dwóch doznało lżejszych obrażeń.

Nagranie ze zdarzenia stało się niezwykle popularne wśród holenderskich internautów. Na stronie dumpert.nl film ma już ponad 600 tys. wyświetleń, na Facebooku ponad 2,7 mln odsłon.

Na twitterowym profilu Związku Zawodowego Policji Zelandii i Brabancji Północnej (Politievakbond ACP Zeeland-West-Brabant) autor wpisu… chwali zachowanie policji.

Nasi koledzy znaleźli się w sytuacji, którą można opisać jedynie jako dziwaczną. Głęboki szacunek dla sposobu, w jaki próbują powstrzymać podejrzanego i zakończyć przemoc przy użyciu posiadanych środków

- czytamy.

Po obejrzeniu nagrań można odnieść jednak wrażenie, że pochwały dla holenderskiej policji są mocno przesadzone. Sytuacja, w której trzech uzbrojonych funkcjonariuszy nie jest w stanie poradzić sobie z jednym agresorem z miotłą w ręce wydaje się dość absurdalna.

Nagrania poniżej. Pierwsze pokazuje krzyczącego Polaka, kolejne bójkę z policją, a trzecie zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

Warto przeczytać: Polak został skazany na dożywocie w Emiratach Arabskich. Poruszające słowa z więzienia [wideo]

Podziel się