Szukaj

Polak z Wielkiej Brytanii mówi o „nachodźcach” i dyktacie siły w UE [WIDEO]

19-06-2017 10:45
Richard Skurza, Polak z Wielkiej Brytanii Fot. TAKT.TV / youtube / screen YouTube
Podziel się

Richard Skurza chwali postawę polskiego rządu w sprawie imigrantów i przypomina, że nad Wisłę przybyło już więcej uchodźców, niż do wszystkich pozostałych krajów Unii Europejskiej.

W rozmowie z TAKT.TV pochodzący z Warszawy a od lat mieszkający w Wielkiej Brytanii Skurza opowiada, jak przez lata zmienił się Albion.

To nie jest kraj, który ja pamiętam – mówi. – Mamy już dosyć, dlatego jest Brexit.

Zauważa jednak, że Komisja Europejska nie grozi Brytyjczykom, pomimo, że restrykcyjnie pilnują przed imigrantami przeprawy przez Kanał La Manche.

To kwestia siły. Francuzi obawiają się, że brytyjskie wojsko mogłoby wkroczyć na ich terytorium, żeby weryfikować uchodźców – twierdzi.

Koniecznie przeczytaj: Poseł PO twierdzi, że dzięki Donaldowi Tuskowi Polskę ominął kryzys imigracyjny [WIDEO]

Czytaj też: Polska odpowiada Komisji Europejskiej w sprawie relokacji. Co na to Bruksela?

W odniesieniu do gróźb KE wobec Polski, Czech i Węgier zauważa, że do Polski napłynęło już półtora miliona uchodźców z objętej wojną Ukrainy.

To więcej, niż do wszystkich pozostałych państw UE – mówi. – I to są rzeczywiści uchodźcy, bo przecież na Ukrainie trwa wojna. Tylko UE, z obawy przed Rosją, nie chce tego przyznać.

Skurza przekonuje, że pomoc trzeba nieść na miejscu – tam, gdzie trwa konflikt. Jego zdaniem przyjmowanie uchodźców niczego nie rozwiąże.

Bo przecież całej Azji i Afryki Europa nie przyjmie – stwierdza.

Warto przeczytać: Duchowny z Ghany apeluje: „Trzeba przykręcić imigracyjny kran!”

Podziel się