Szukaj

Polak wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu. Nowe informacje o ofiarach [foto+wideo]

12-12-2018 15:57
Zamach w Strasburgu Fot. FRANCE 24 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało dzisiaj, że jedną z osób poszkodowanych we wtorkowych zamachu w Strasburgu we Francji jest polski obywatel.

Z komunikatu opublikowanego na Twitterze przez MSZ wynika, że władze francuskie poinformowały polską ambasadę w Paryżu, że wśród poszkodowanych w zamachu w Strasburgu jest obywatel Polski. Resort spraw zagranicznych przekazał też, że rodzina rannego została objęta opieką konsularną.

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczne informacje o Polaku, który ucierpiał w zamachu w Strasburgu. „Został postrzelony w głowę” [foto]

Czytaj też: Zamach w Strasburgu: Nie żyje Polak, który został postrzelony przez islamskiego terrorystę

Do zamachu w centrum Strasburga doszło wczoraj w godzinach wieczornych. Napastnik otworzył ogień z broni automatycznej do tłumu. Według najnowszych informacji trzy osoby nie żyją, 14 zostało rannych, 6 osób znajduje się w ciężkim stanie.

Mimo obławy nie udało się zatrzymać zamachowca i mężczyzna wciąż pozostaje na wolności. W Francji wprowadzono trzeci, najwyższy stan zagrożenia terrorystycznego.

Na podstawie nagrań z monitoringu ustalono, że sprawa to 29-letni Cherif Chekatt, urodzony w Strasburgu obywatel Francji mający marokańskie pochodzenie. Mężczyzna przed zamachem był poszukiwany za udział w rabunku i próbę zabójstwa. Przez francuskie służby został zaklasyfikowany jako zradykalizowany islamista - widniał w tzw. kartotece „S”, w której znajdują się osoby stanowiące największe zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa.

Wszystko wskazuje na to, że był to zamach terrorystyczny motywowany islamem.

Nagrania z ataku poniżej:

Warto przeczytać: Policja zastrzeliła zamachowca ze Strasburga. Cały czas ukrywał się w tym samym miejscu [foto+wideo]

Podziel się