Szukaj

Polak wpadł na próbie przemytu nielegalnych imigrantów. Zbiegł i jest poszukiwany przez policję

11-07-2017 12:07
Imigranci w Calais Fot. thatswhytv / youtube / screen YouTube
Podziel się

32-latek próbował przemycić do Wielkiej Brytanii 22 Afgańczyków. Zatrzymany przez brytyjską policję, przyznał się do winy, jednak po wypuszczeniu z aresztu… zniknął.

Polak wpadł podczas kontroli granicznej w porcie w Harwich, dokąd przeprawiał się z holenderskiego Hoek van Holland. W jego ciężarówce znaleziono 22 obywateli Afganistanu, w tym pięcioro niepełnoletnich.

Okazało się, że cała akcja została precyzyjnie zaplanowana. Polak pomalował swoją ciężarówkę w barwy popularnej międzynarodowej firmy przewozowej. Deklarowany transport urządzeń gospodarstwa domowego – pralek i suszarek do ubrań – był od początku zmyślony.

Koniecznie przeczytaj: Szwedzi za zmuszaniem Polski do przyjmowania imigrantów [WIDEO]

Czytaj też: Co drugi Szwed za ograniczeniem napływu imigrantów

Imigranci sześciogodzinną przeprawę promem spędzili w skandalicznych warunkach – stłoczeni w naczepie ciężarówki wraz z ładunkiem.

Tomasz C. przed sądem w Chelmsford przyznał się do winy. Został warunkowo zwolniony z aresztu, jednak nie stawił się na posterunku policji w Colchester. Miejsce jego pobytu jest nieznane. Wkrótce zostanie wydany europejski nakaz aresztowania.

Tomasz C. myślał, że uniknie sprawiedliwości, ale wraz z naszymi partnerami w Europie nie przestaliśmy go szukać - zapewnia cytowana przez PAP Rebecca Webb z zespołu ds. prawa migracyjnego w brytyjskim MSW.

Warto przeczytać: Rambo aresztowany. Zabijał imigrantów

Podziel się