Szukaj

Polak wyjechał do Syrii walczyć dla ISIS. Teraz poinformowano o jego śmierci w zamachu samobójczym

02-03-2017 15:32
Dżihadysta z Sandomierza Fot. Sarwar / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Grupa SITE, która zajmuje się monitorowaniem mediów dżihadystów poinformowała na Twitterze, że wczoraj w rejonie Aleppo w Syrii zginął Abu Kattab al Polandi czyli Ojciec Khatab z Polski. Państwo Islamskie opublikowało również zdjęcie dżihadysty, który według doniesień miał ponieść śmierć w wyniku zamachu samobójczego.

Prawdziwa tożsamość terrorysty nie została potwierdzona, ale specjaliści zajmujący się tematyką bezpieczeństwa międzynarodowego wskazują, że rzeczywiście może chodzić o obywatela Polski - Jakuba Jakusa z Sandomierza, który konwertował na islam i wyjechał do Syrii, by walczyć po stronie Państwa Islamskiego. Rodzinie miał powiedzieć, że jedzie do Turcji, ale prawdopodobnie udało mu się przedostać do Syrii. W czasie wojny z siłami koalicji antyterrorystycznej zdecydował się założyć rodzinę, ale jednocześnie aktywnie uczestniczył w walkach, został nawet ranny w jednej z operacji ISIS.

Koniecznie przeczytaj: Wyjątkowo rzadka sytuacja. Dżihadysta z ISIS poddaje się kurdyjskim oddziałom [WIDEO]

Czytaj też: Zbrodniarze wojenni powiązani z ISIS zatrzymani w Niemczech. Planowali zamach w Düsseldorfie

W kwietniu ubiegłego roku Międzynarodowe Centrum Antyterroryzmu (ICCT) informowało, że do dżihadystów walczących na terenie Syrii i Iraku przyłączyło się 40 obywateli Polski.

Warto przeczytać: Irak: dżihadyści obcięli dłonie 10-latkowi i 12-latkowi. Chłopcy odmówili wykonania egzekucji na cywilach

Podziel się